Wieści

Gwen Russell, “David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda”

Written by Ioannes Oculus
Gwen Russell, "David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda"

Gwen Russell, “David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda”

Niezwykła biografia piłkarza przybliża jego największe osiągnięcia sportowe i nie tylko. Prosta historia o tym, jak ikona popkultury i sportu doszła krok po kroku do tego, z czego słynie dziś na całym świecie.

Gwen Russell, David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda, [SQN], Kraków 2013

Gwen Russell – wysoko ceniony dziennikarz i autor książek, pisze głównie o życiu celebrytów.

Devid Beckham. Nie jestem pewien, czy istnieje ktoś, kto nie będzie znał tego imienia. Może do końca nie będzie wiedział, kim ów człowiek jest (o zgrozo!), ale założę się, iż każdy mieszkaniec tej planety z czystym sercem przyzna, że już kiedyś o Beckhamie słyszał. Piłkarz. Celebryta. Legenda. Wszystkie trzy przydomki z łatwością mogą definiować gwiazdę, o której wciąż mówi cały medialny świat.

Wszystko zaczęło się w Londynie, kiedy David przyszedł na świat. To ojciec od najmłodszych lat wpajał mu do głowy, jak ważnym elementem życia każdego prawdziwego mężczyzny jest piłka nożna. Mimo, że rodzina Beckhamów mieszkała w stolicy wielkich klubów piłkarskich, to David podążając za swoim ojcem, od kiedy pierwszy raz kopnął piłkę, umiłował sobie klub Manchester United. Sport był wpisany chyba w geny młodego Davida, gdyż od czasu, kiedy nauczył się chodzić, zawsze gdzieś towarzyszła mu piłka. Książka to piękna opowieść o tym, jak młody mężczyzna, pochodzący z średnio bogatej, normalnej rodziny, kierujący się w życiu marzeniami i chęcią osiągnięcia czegoś wielkiego, pnie się po szczeblach kariery by w końcu po dwudziestu latach stać się nie tylko ikoną piłki nożnej, ale także popkultury.

Beckham jest mężczyzną bardzo prostolinijnym, szczerym i otwartym. Wszystko, co udało mu się osiągnąć nie jest wynikiem pchania się wszędzie, gdzie popadnie. Ludzie polubili go dlatego, że jest normalnym, sympatycznym facetem. Oczywiście dużą pomocą okazała się Victoria. Gdy zaczęli się ze sobą spotykać, Beckham był już znany, ale nie na jakąś większą skale. Każdy doceniał jego talent piłkarski, lecz w zestawieniu z piękną, utalentowaną piosenkarką, która ze sławą była już na bakier, stał się kimś o wiele bardziej rozpoznawalnym. To, co cieszy najbardziej, to miłość jaka towarzyszy piłkarzowi przy każdym zdaniu odnośnie swojej rodziny. Związek z Victorią zrodził się z czystej miłości i szczerości, zresztą dowód mamy do dziś – para nigdy chyba nie miała większego kryzysu i wciąż żyją wspólnie razem, ciesząc się licznymi potomkami.

Książka opowiada o najważniejszych sprawach z życia piłkarza. Nie jest to chronologiczny zapis jego kariery, poczynając od narodzin aż do teraźniejszości. To wycinki jego najważniejszych momentów w karierze; miłości, sukcesów, kontraktów, a także złych momentów, które na całe szczęście zostały mu zapomniane. To, co staje się nad wyraz zauważalne, to swoboda i normalność, jaką piłkarz przejawia w każdym z jego wywiadów. Beckham potrafi z siebie żartować, posiada dystans do swojej osoby, co chyba najbardziej przyczyniło się do tego, iż przykre momenty jego kariery bezpowrotnie prysły.

Młodzież widzi w Beckhamie swojego idola, wzór do naśladowania. Mężczyźni, mimo lekkiej zazdrości, szanują go i podziwiają. Dla kobiet zaś, David jest ikoną męskości, wzorem odnośnie ubierania i związku. Każdy widzi w piłkarzu pozytywną postać, która narodziła się wręcz samoistnie, za sprawą marzeń, odwagi i talentu. Książka to ciekawa, dobrze napisana opowieść o życiu jednego z największych gwiazd sportu, kultury, mody. To historia którą każdy powinien przeczytać, zważając nie tylko na sławę jej bohatera, lecz po prostu wzór do naśladowania.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.