Wieści

“Wojna w blasku dnia”… to już nie to?

Written by Ioannes Oculus
Peter V. Brett, " Wojna w blasku dnia"

Peter V. Brett, ” Wojna w blasku dnia”

Najnowsza na polskim rynku książka Peter’a V. Brett’a to pierwszy tom Wojny w blasku dnia. Jakiś czas temu swoje wrażenia po jej lekturze opisywała Agnieszka. Nie będę więc się powtarzał, a napiszę kilka słów od siebie.

Kup Wojnę w blasku dnia już teraz w Centrum Taniej Książki!

Rzadko czytamy z Agnieszką te same książki. Od kiedy istnieje ta strona, staramy się czytać różne, aby móc podzielić się z Wami recenzjami jak największej ilości tytułów. Dla Brett’a zrobiliśmy jednak wyjątek. Pierwsze dwie części demonicznego cyklu nierozerwalnie łączą się z początkami naszej działalności, więc mamy do tego autora szczególny sentyment. Wojna w Blasku dnia bardzo podobała się współredaktorce. Mnie już chyba trochę mniej…

Autor jak gdyby zwolnił. O ile poprzednie tomy wciągały, zachwycały i nie pozwalały oderwać myśli, o tyle tutaj brakuje już “tego czegoś”. Może jest to kwestia tego, że nowe zawsze bardziej się podoba? Jednak wydaje mi się, że to coś więcej. Jakby zabrakło tego polotu, inwencji albo… jakby autor chciał przedłużyć sprawę, aby móc napisać więcej, bo dobrze się sprzedaje. Wiadomo już, że na Wojnie cykl się nie skończy, więc kto wie czy Brett nie będzie starał się przeciągnąć akcji na choć jeden tom więcej.

Każda część koncentruje się na jednej osobie, tym razem jest to Inevera. Jednak Nie jest aż tak ciekawą postacią jak poprzednie. Jej postać jest jakby trochę sztampowa, przewidywalna. Dużo bardziej intrygowały wcześniej te przedstawiane.

Po narzekaniach, które zsumowałbym twierdzeniem, że autor przeciąga i stąd spada jakość całości, jest dobrze. Książka dalej mi się podoba i sięgnę po drugi tom Wojny. Czytając moje wcześniejsze akapity proszę nie wyciągać pochopnych wniosków. Po prostu to, co wcześniej było fantastyczną lekturą, stało się bardzo dobrą. Dalej warto po nią sięgać, a ja już czekam na to, co będzie w następnym tomie, który Fabryka Słów zapowiada już na koniec czerwca tego roku.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.