Wieści

Nie będzie e-Joyland

Written by Ioannes Oculus

king_stephen02Jak donosi Wall Street Journal nie będzie elektronicznego wydania jego najnowszej książki Joyland. Autor znany z przychylnego podejścia do nowinek technicznych chce w ten sposób zachęcić ludzi do wyjścia do księgarni. W ten sposób ma nadzieję pomóc ludziom odkrywać inne książki.

Ciekawe czy taki eksperyment się uda. Z tego co udało mi się wyczytać, tradycyjne księgarnie w USA zaczynają mieć problemy finansowe związane szybko rozwijającym się rynkiem e-książki. Nie wiadomo, czy wydanie elektroniczne wyjdzie później, czy King zupełnie z niego zrezygnuje. Mówi się natomiast, że jedna jego książka może pozwolić utrzymać się małym księgarniom przez cały rok.

Przypomnijmy, że książka ma się ukazać w Polsce 6 czerwca nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Będzie to wydanie tradycyjne, które już dzisiaj można zamówić w księgarni internetowej Selkar. W Polsce cały czas większą popularnością cieszy się książka papierowa i jej elektroniczny odpowiednik jej nie zagraża.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.