Wieści

Jerzy A. Wlazło, “Kot Syjonu”

Written by Ioannes Oculus
Jerzy A. Wlazło, "Kot Syjonu"

Jerzy A. Wlazło, “Kot Syjonu”

Klimatyczna. Intrygująca. Zabawna. Tak wydawnictwo reklamuje książkę na okładce. Opinia wydaje mi się co nie co przesadzano. Czytałem książki bardziej klimatyczne, bardziej intrygujące i zabawniejsze. A jednak książka pozostaje niedosyt i uczucie chcę więcej.

Jerzy A. Wlazło, “Kot Syjonu, BulletBooks, Warszawa 2011

Książkę warto kupić w internecie! Jest taniej 🙂

Mamy więc do czynienia z prywatnym detektywem polskiego pochodzenia mieszkającego w Walii. Tenże detektyw, Bialas, dostaje nietypowe zlecenie. Niejaka hrabina Cattearstone zleca mu znalezienie kota. Mniej więcej od tego miejsca fabuła pozornie przestaje się trzymać się… staje się wielowątkowa bez uzasadnienia. Pojawia się kilka niby zupełnie niepowiązanych wzajemnie spraw i wątków. Wszystkie dotyczą oczywiście Bialasa i pozornie tylko on jest ich elementem wspólnym.

Sięgać czy nie sięgać? Książka jest mimo wszystko jest na tyle dobra, że warto ją przeczytać. Na pewno spodoba się miłośnikom tego typu literatury, trochę mniej fanów znajdzie u tych, którzy do kryminałów sięgają okazjonalnie. Nie zapominam jednak, że to pierwsza książka autora. Następne będą zapewne coraz lepsze. Zapowiada się więc autor, po którego teksty warto będzie sięgać.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=2oF0A3RhLFY?list=UULHCbeyhF7BMPNJUJ6hcRAg]

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.