Premiery

Nowy kryminał Gai Grzegorzewskiej

Written by Ioannes Oculus
Gaja Grzegorzewska, "Grób"

Gaja Grzegorzewska, “Grób”

Długo kazała nam na siebie czekać, ale wreszcie jest. Dzisiaj w księgarniach pojawi się nowy kryminał Gai Grzegorzewskiej – laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść Topielica!

Julia Dobrowolska, bohaterka Żniwiarza, Nocy z czwartku na niedzielę i Topielicy, piękna prywatna detektyw z blizną, powraca w XIII tomie Polskiej Kolekcji Kryminalnej. Grób to najbardziej bezkompromisowa i osobista książka Grzegorzewskiej. Jednocześnie też najstraszniejsza z nich. Nie tylko dlatego, że dowiecie się z niej, kim była Julia, zanim została detektywem, co ukrywała do tej pory i skąd wzięła się na jej twarzy szpecąca blizna.

Niedawno temu w Krakowie. Z grobów na cmentarzu Rakowickim znikają zwłoki. Były kochanek Julii inspektor Aaron Goldenthal rozpoczyna śledztwo. W tym samym czasie do Julii Dobrowolskiej zgłasza się z dziwnym zleceniem biznesmen i mafioso Waldemar Linder. Nie jest pewien, czy jego córka rzeczywiście popełniła samobójstwo. By rozwikłać zagadkę, Julia musi poprosić o pomoc kogoś z własnej, nieznanej czytelnikom poprzednich tomów, przeszłości. Kogoś bardzo złego z mrocznej, przerażającej przeszłości…

Serdecznie zapraszamy na krakowską premierę „Grobu” oraz spotkanie z Gają Grzegorzewską, które odbędzie się 18 grudnia o godzinie 19.00 w Księgarni Hiszpańskiej ELITE, Mały Rynek 4.

Autor: Gaja Grzegorzewska
Tytuł: Grób
Wydawnictwo: EMG, Kraków 2012
Seria: Polska Kolekcja Kryminalna, tom XIII
ISBN: 978-83-931018-8-7
Oprawa: miękka
Stron: 328
Cena: 34.00 PLN

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.