Wieści

Spotkanie z Sebastianem Bielakiem

Written by Ioannes Oculus
Sebastian Bielak

Sebastian Bielak

Miejski Dom Kultury w Mikołowie organizuje cykliczne spotkania z rozmaitymi hobbystami w ramach Galerii Podróżniczej. Miałam okazję uczestniczyć w jednym z nich.

Sebastian Bielak jest doktorem nauk technicznych, zajmującym się problematyką ekologii rzek. Zawodowo związany jest z Instytutem Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechniki Krakowskiej. Na co dzień wykładowca i nauczyciel akademicki po godzinach poświęca się szeroko pojętej popularyzacji nauki, a co chyba bardziej istotne, jest zapalonym podróżnikiem.

Spotkanie z Panem Sebastianem odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie 6 grudnia. Na przybyłych czekała bardzo ciekawa prezentacja, poświęcona kilkumiesięcznemu pobytowi na Alasce, w Parku Narodowym Kenai. Setki zdjęć i mnóstwo ciekawych informacji zapewniły zainteresowanie wszystkich uczestników.

Ze względu na to, że mam naturę samotniczą, a do tego jestem zdecydowanie zimnolubna, mam wrażenie, że Alaska byłaby dla mnie idealnym miejscem do życia. A album “Parki narodowe i rezerwaty Alaski” tylko podsyca chęć zobaczenia tego zakątka świata.

Zainteresowanych publikacjami Sebastiana Bielaka odsyłam na stronę http://www.sebastianbielak.pl. A jeśli ktoś z Was będzie miał okazję uczestniczyć w jednym z organizowanych przez niego spotkań macie moją gwarancję, że będzie to pożytecznie spędzony czas.

 

 

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.