Na poważnie Technology & Science

Wzrost reklamy internetowej

Written by Ioannes Oculus

Jak donosi Rzeczpospolita w artykule Reklama online: Google i reszta (wideo), w 2013 czeka nas wzrost wydatków firm na reklamę w internecie. Mimo kryzysu, który karze ograniczać wszelkie wydatki, inwestorzy są skłonni wydać o zdecydowanie więcej pieniędzy niż obecnie. To dobre wieści dla wszystkich, którzy zarabiają jako wydawcy reklam on-line.

Jak podaje portal tylko w minionym półroczu wydatki na reklamę w internecie przekroczyły 1 miliard złotych. Jest to o tyle ciekawy trend, że w innych kanałach reklamy nie planuje się takich wzrostów, a wręcz cięcia. Czyżby rok 2013 miał się okazać również bardzo korzystny dla wydawców? Nie należy się łudzić, większość inwestycji to reklamy w wyszukiwarce Google. Obecnie  37 procent udziałów w rynku reklamy w Polsce ma właśnie Google. Trend ten będzie się zapewne umacniał, gdyż na zachodzie Europy na tę formę reklamy firmy wydają około 50 procent środków. Jednak mimo tego wzrost wydatków na reklamę zapowiada dobry rok dla właścicieli stron internetowych, portali i blogerów. Wszystko wskazuje na to, że mogą oni liczyć na wzrost swoich dochodów.

Mój artykuł z 22 listopada 2012 roku przeniesiony z innego miejsca, które zamknąłem.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.