Wieści

XXI Targi Książki Historycznej już wkrótce!

Written by Ioannes Oculus
XXI Targi Książki Historycznej

XXI Targi Książki Historycznej

Już 29 listopada rozpoczynają się XXI Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce.

Oprócz rekordowej liczby wystawców (ponad 220), gwarantujących największy dostępny na rynku polskim wybór książek historycznych, nowością w tym roku będą wydawnictwa zagraniczne. Po raz pierwszy, przy współpracy z Białoruskim Towarzystwem Historycznym, zorganizowany zostanie Salon Książki Białoruskiej, na którym swoją ofertę będzie prezentowało dziesięciu wydawców białoruskich. Będziemy gościć również jedno wydawnictwo z Rosji. Po raz pierwszy udział w Targach wezmą wydawcy faksymiliów, dający możliwość obejrzenia doskonałych kopii największych dzieł historycznych, takich, jak na przykład “Biblia Gutenberga”. W tym roku na Targach będzie można znaleźć szeroką ofertę książek z zakresu historii alternatywnej, dzięki nowym wydawnictwom, które do tej pory nie uczestniczyły jeszcze w TKH. Dla odwiedzających nowością będą również stoiska z filmami historycznymi. Organizatorzy Targów przygotowali również wiele atrakcji dla dzieci (warsztaty, lekcje muzealne, gry i zabawy, czytanie baśni i legend). Wstęp na Targi i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje w załączniku oraz na stronie www.pwkh.pl.

Naszej redakcji tam niestety nie będzie, ale mamy nadzieję, że ktoś z Was się wybiera. Może jest ktoś chętny na podzielenie się swoimi wrażeniami na naszej stronie?

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.