Wieści

Jennifer Estep, “Dotyk Gwen Frost”

Written by Ioannes Oculus
dotyk gwen frost

Jennifer Estep, “Dotyk Gwen Frost”

Jennifer Estep, Dotyk Gwen Frost, [Dreams], Rzeszów 2012

Jennifer Estep to pisarka nieustannie krążąca po ulicach wyobraźni w poszukiwaniu nowych pomysłów na powieści. Pisze serię Akademia Mitu dla młodych dorosłych i Elemental Assasin. Jennifer jest członkiem między innymi Amerykańskiego Związku Pisarzy Romansów oraz Science-Fiction. Jej powieści były prezentowane na łamach Cosmopolitan, Entertainment Weekly, Southern Living i innych wydawnictw. Aby dowiedzieć się więcej o autorce zapraszam na jej oficjalną stronę na Facebooku.

Akademia Mitu to szkoła dla nastolatków którzy posiadają nadprzyrodzone zdolności. Na korytarzach uczelni możemy spotkać osoby różnych kultur, między innymi są to: Spartanie, Celtowie, Amazonki czy Trojanie. Gwen Frost jest dla odmiany Cyganką i posiada dar, który jest bardzo rzadko spotykany. Dziewczyna, dotykając jakiegoś przedmiotu bądź osoby, od razu posiada wizję na temat ich historii. Z jednej strony jest to umiejętność bardzo przydatna, z drugiej jednak powodująca niechęć wśród rówieśników – kto bowiem chciałby, by jego sekrety wyszły na jaw? Pewnego szkolnego dnia Gwen niefortunnie natyka się na ciało nastolatki – uczennicy Akademii Mitu, w dodatku prawie o krok mija się z zabójcą. Okazuje się także, że tego samego dnia skradziona zostaje Czara Łez – tajemniczy, magiczny przedmiot który będąc w posiadaniu nieprzyjaciół, może wywołać istną wojnę. Z czasem Frost poznaje prawdę, ukrywaną wśród murów szkoły. Okazuje się, że w Akademii pod przykrywką uczniów, nauczycieli czy rodziców ukrywają się Żniwiarze. Są to osoby które pragną uwolnić uwięzionego boga – Lokiego. Czara Łez jest bardzo ważnym artefaktem, który pomoże w tym niebezpiecznym zadaniu. Stawka jest wyższa, niżby mogło się wydawać. Na szczęście jednak dziewczyna w odpowiednim momencie staje się świadoma swojej siły, poznaje tak naprawdę, jak może wykorzystać swoje umiejętności w walce z mrocznym bogiem.

Książka Jennifer Estep może wydawać się nieco oklepana. Jej bohaterka jest sierotą, zagubioną, samotną dziewczyną w której oczywiście drzemie wielki potencjał. Posiada mało znajomych, częściej zostaje obgadywana niż jakoś specjalnie lubiana. Wszystko oczywiście dzieję się wokół magicznej szkoły, do której uczęszczają magowie i inne posiadające moc osoby. Czyżby znana fabuła? Założę się, że tak! Mimo wszystko jednak książka Estep jest zadziwiająco „świeża”. Jest to historia bardzo dobrze napisana, posiadająca rozbudowaną fabułę, ciekawie prowadzoną akcję i tajemnicę, która powoli wychodzi na jaw. Te czynniki sprawiają, że powieść o Gwen Frost jest niezwykle wciągającą lekturą, wartą przeczytania. Dużym plusem jest także umieszczenie akcji w miarę w teraźniejszym świecie. Mam tu na myśli używanie na co dzień telefonów komórkowych, komórek czy Internetu. Fakt ten sprawie, że powieść staje się bardziej realistyczna, a myślę też, że dużo dziewczyn ( bo raczej dla tej płci książka jest przeznaczona ) utożsami się z główną bohaterką, co jest niemałym atutem .

Mimo fantastycznej fabuły książka jest także odzwierciedleniem współczesnej szkoły. Wiadomo, ze na co dzień nie wpadamy w pościg za mitycznym bogiem, ale jest tam dużo sytuacji z którymi młodzieńcze pokolenie musi zmierzyć się także we własnym świecie. Z uśmiechem na ustach przyjąłem do wiadomości fakt, że książka Jennifer Estep to pierwszy tom ciekawie zapowiadającej się serii. Z czystym sercem mogę powiedzieć, że chętnie sięgnę także po pozostałe części, bo lektura jest przygodą, z którą zapoznać się zdecydowanie trzeba!

Ocena: 8/10

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.