Premiery

Historia Europy napisana na nowo

Written by Ioannes Oculus
Valéry Giscard d'Estaing, "Zwycięstwo Armii Napoleona"

Valéry Giscard d’Estaing, “Zwycięstwo Armii Napoleona”

Dzisiaj ukazuje się książka Zwycięstwo armii Napoleona, której autorem jest Valéry Giscard d’Estaing. Zapowiada się niezwykle ciekawie. Należy do gatunku opowieści o alternatywnej historii Europy. Co by było, gdyby Napoleon wygrał z Rosją?

Wizyta byłego prezydenta Francji w Polsce !

14 września 1812 roku Napoleon wkracza do Moskwy. Przeczuwa, że zostając w stolicy Rosji skazuje się na katastrofę. Wydaje więc zaskakujący rozkaz swoim marszałkom: nazajutrz Wielka Armia ma opuścić Moskwę i wrócić do Francji. Nie chodzi o ucieczkę, ale o manewr, którym Napoleon chce rozbić wojska Kutuzowa, zmuszając go do ofensywy. Bohater książki, generał Francois Beille, ma za zadanie stale utrzymywać kontakt z wrogiem, udając, że jego oddział jest tylną strażą zbliżającej się Wielkiej Armii. Po rozszyfrowaniu fortelu Francuzów Kutuzow rusza w pośpiechu śladami Cesarza, by przeszkodzić mu w opuszczeniu Rosji. Napoleon wybiera miejsce batalii – tuż obok Wilna, nieopodal Niemna. Rosjanie zostają rozbici. Ich klęska otwiera nowy rozdział w historii Europy…

Po dwustu latach Valery Giscard d’Estaing pisze na nowo historię Europy, tworząc oryginalną i przekonującą powieść o życiu epoki, wojnie i dwóch pasjonujących miłościach.

Premiera: 10.10.2012
Tłumaczenie – Martyna Jarząb
ISBN: 978-83-7508-581-5
Oprawa zintegrowana
Cena detaliczna: 38,00
Wydanie I

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.