Wieści

II Targi Książki w Katowicach

Written by Ioannes Oculus

Już lada moment rozpoczną się  Targi Książki w Katowicach, a na nich atrakcji co nie miara! Trudno tutaj wszystkie wymienić, więc zamieszczamy informację ze strony organizatorów:

Czytanie jest modne!
Ponad 50. polskich pisarzy będzie można spotkać na drugiej edycji targów książki w Katowicach. Targi rozpoczną się w najbliższy piątek, 7 września 2012 r. w hali widowiskowo-sportowej SPODEK w Katowicach. Organizatorami trzydniowego święta miłośników książek są: Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski oraz Expo Silesia.

Najmłodsi czytelnicy
Warsztaty edukacji czytelniczej i plastycznej, zabawy inspirowane treścią książek, punkt profesjonalnej opieki, spotkania z nauką i ekologią oraz królewska gra w szachy sprawiają, że warto zabrać dzieci na Targi, by pokazać im, że to, co związane z literaturą jest barwne, emocjonujące i pobudza wyobraźnię. Dziecięce potrzeby spotkania z literaturą zaspokoi oferta niewielkich, ale prężnie działających wydawnictw oraz oferta tych, których pozycja od lat ugruntowana jest na polskim rynku książki.

Warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy
Informacje o tym jak chronić dane osobowe podczas codziennej pracy, warsztaty biblioterapeutyczne odsłaniające tajniki terapeutycznej mocy literatury, propozycje udziału w ogólnopolskich programach edukacyjnych z zakresu literatury i kultury, są interesującą okazją do tego, by poszerzyć swoją wiedzę, szczególne u progu nowego roku szkolnego.

Fantastyczne Targi
Powiedzenie, że fantastyką katowickie Targi stoją, nie byłoby nadużyciem. W piątek i sobotę zwiedzający Spodek będą mogli wziąć udział w całodziennych warsztatach literackich prowadzonych przez Jakuba Ćwieka (duże notesy obowiązkowe!), siedmiu panelach dyskusyjnych i wielu spotkaniach z autorami, których nazwiska przodują na listach bestsellerów fantastycznych.

Strefa Blogera
E-Buka, czyli nagroda dla najlepszego (spośród około siedemdziesięciu zgłoszonych) bloga książkowego, Złote Zakładki, czyli nagrody wręczane autorom przez blogerów, a wreszcie dyskusja o tym, co dobrego i co mniej dobrego jest w tym, że o książkach się pisze, ma szansę zainteresować nie tylko piszących o literaturze, ale także przedstawicieli wydawnictw.

Warsztaty okołoksiążkowe
Warsztat linorytniczy, próba samodzielnego oprawienia książki, własnoręcznie wykonana zakładka metodą scrapbookingu, nauka szybkiego czytania, warsztaty międzykulturowe, to szereg propozycji, na które zapraszamy czytających książki bez względu na ich wiek i rodzaj literatury, którą czytają.

A poza tym:
Strefa rękodzieła i dizajnu z niepowtarzalnymi wytworami ludzkich rąk, promocja kultury z legalnych źródeł, narodowe czytanie „Pana Tadeusza”, antykwariaty i książki z duszą, miejsce spotkań z autorami w nietuzinkowej atmosferze, czyli Kawa z pisarzem, akcja „Dzielę się książkami”, podczas której ofiarować można książki dla dzieci z domów dziecka, hospicjów i placówek opiekuńczych, rozmowa o konfliktach Ślązaków i Goroli, poeci i wiele, wiele innych wartych odwiedzenia wydarzeń.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.exposilesia.pl/targiksiazki/pl

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.