Na poważnie Osobiste

Wychowanie POkolenia

Written by Ioannes Oculus

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Rządy PO pokazują coraz bardziej swoje żałosne oblicze. Komisji śledczej w sprawie Amber Gold nie będzie. Gdy usunięto haniebny napis na Stoczni Gdańskiej “im. Lenina” pierwszym oburzonym był TW Bolek, który pewnie chętnie by spałował usuwających obrzydliwy napis. Źle się dzieje, bardzo źle… Tymczasem przed nami nowy rok szkolny. Co przyniesie? Kiedyś pisałem o bolączkach polskiego systemu edukacji w poście Aby uczeń samodzielnie myśląc zawsze wybrał socjalizm…. Czyżbym przesadził? Spójrzmy na blog jednego z posłów PO:

Martwi mnie to. Czyżby chodziło o wychowanie pokolenia, które (parafrazując):

Człowiek, którego my chcemy wychować, to świadomy swej ludzkiej wartości twórca, umiejący samodzielnie myśleć… rozumiejący, że Platforma Obywatelska stwarza mu perspektywę coraz pełniejszego rozwoju jego osobowości… Sam nasz ustrój tworzy innego, o wyższych wartościach człowieka, ale rzeczą pedagogów jest ten naturalny proces przyspieszać, zwalczając wszystko to, co jest obcą Platformie Obywatelskiej penetracją wrogiej ideologii.

Martwi mnie ogromnie takie podejście, według którego istnieje jedyne słuszne rozwiązanie. Nie chodzi o to, żeby pan Marek Rząsa nie był przekonany o słuszności działań PO. Każdy poseł powinien widzieć w swojej partii tę, która najlepiej będzie pracować dla Polski. Jednak to co zaprezentował na swoim blogu zakrawa o fanatyzm. “Kaczyści” to podobno fanatycy, a tutaj pokazuje się, że jeżeli już to “przyganiał kocioł garnkowi”.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.