Wieści

Mary Higgins Clark, “Pójdę sama tą drogą”

Written by Ioannes Oculus
Mary Higgins Clark, "Pójdę sama tą drogą"

Mary Higgins Clark, “Pójdę sama tą drogą”

Najnowsza, mrożąca krew w żyłach powieść Mary Higgins Clark, ulubionej amerykańskiej autorki thrillerów, dotyczy jednego z najbardziej aktualnych przestępstw dzisiejszych czasów: kradzieży tożsamości. 

Kup książkę Pójdę sama tą drogą już teraz w Centrum Taniej Książki!

Mary Higgins Clark jest nazywana Królową Suspensu. Jedna z najbardziej popularnych amerykańskich autorek thrillerów tym razem raczy nas opowieścią o tym, jak łatwo można w dzisiejszych czasach ukraść czyjąś tożsamość. Alexandra Moreland, przez znajomych nazywana Zan, jest projektantką wnętrz. Zan odnosi sukcesy zawodowe, jednak w życiu prywatnym nie wszystko ułożyło się po jej myśli. Dwa lata wcześniej ktoś porwał jej trzyletniego syna, który spał w wózku w parku. Młoda opiekunka zasnęła i nie dopilnowała malucha. Zan od tego czasu szuka Matthew i jednocześnie wciąż obwinia się o jego zniknięcie – sama powierzyła opiekę nad dzieckiem młodej dziewczynie. Były mąż Zan – Ted – nigdy nie wybaczył jej zaniedbania, wciąż uważa, że zniknięcie syna jest jej winą.

Zan stara się o zlecenie wykonania wystroju luksusowych apartamentów dla Kevina Wilsona. Swoje projekty przedłożył również jej były szef – Bartley Longe – zmanierowany, niesympatyczny typ. To właśnie jego Zan podejrzewa o uprowadzenie syna. W międzyczasie ktoś włamuje się na jej konto bankowe i zamawia bilet lotniczy do Ameryki Południowej. Jakby tego było mało, Zan ma wrażenie, że pamięć jej szwankuje. Podobno pojawia się w różnych miejscach, a później tego nie pamięta. W okolicach piątej rocznicy urodzin Matthew do prasy docierają zdjęcia z feralnego dnia porwania. Okazuje się, że małego Matthew z wózka wyciągnęła… matka. Dla większości znajomych Zan sprawa jest jasna – była samotną matką, a dziecko przeszkadzało jej w karierze, dlatego postanowiła się go pozbyć. W pewnym momencie kobieta sama zaczyna wierzyć, że tak właśnie się stało. I tylko jedno wciąż nie daje jej spokoju – co zrobiła z synem po opuszczeniu parku?

Śledztwo w sprawie porwania zostaje wznowione, a Zan grozi więzienie. Prawdopodobnie właśnie tam spędzi najbliższych kilka lat. Chyba, że w trakcie przesłuchań świadków odkryte zostaną nowe okoliczności sprawy. Tak czy inaczej przed Zan trudne wyzwanie – przede wszystkim wytrzymać napięcie psychiczne i nie dać się zastraszyć. Nie zdradzę Wam kto stoi za tym całym zamieszaniem, mogę jedynie obiecać, że będziecie zaskoczeni.

Powieść na pewno nie należy do szablonowych thrillerów. Nie ma tu seryjnego zabójcy, krwawej jatki czy pościgu. A jednak autorce udaje się idealnie utrzymać zainteresowanie czytelnika przez całe 360 stron. Jak ona to robi? Buduje fabułę w sposób nieprzewidywalny, dając Ci kilka możliwości wyboru potencjalnych wariantów wydarzeń. To, czego się spodziewasz, zależy od Twojej wyobraźni. Na ile jest to zgodne z zamysłem autorki? Tego dowiesz się na samym końcu. Lektura przyjemna, jedna z ciekawszych książek, które ostatnio wpadły mi w ręce. A możecie mi wierzyć – było tego sporo. Gorąco polecam, przede wszystkim dlatego, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jeśli szukasz niezobowiązującego, łatwego czytadła – płyniesz z akcją i nie zastanawiasz się co będzie dalej. Jeśli lubisz analizować i rozwiązywać zagadki – proszę bardzo, i na to znajdzie się miejsce.

Autor: Mary Higgins Clark
Tytuł: Pójdę sama tą drogą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2012
Liczba stron: 360
Gatunek: thriller
ISBN: 
978-83-7839-052-7

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.