Wieści Zapowiedzi

Gratka dla fanów Johna Lennona

Written by Ioannes Oculus
"John Lennon. Listy"

“John Lennon. Listy”

Jeden z najsławniejszych piosenkarzy, gwiazda rocka, a jednocześnie postać dla wielu kontrowersyjna. John Lennon, członek legendarnego zespołu The Beatles, jest jedną z tych osób, a których słyszał już chyba cały świat. Dzięki wydawnictwu Prószyński i S-ka poznamy wkrótce jeszcze więcej informacji o tym artyście.

Przez wirtualną sieć i nie tylko przewija się właśnie ta informacja. W październiku, jednocześnie w 10 krajach, ukaże się w druku niepublikowana dotąd korespondencja Johna Lennona. Polska ku radości wielu fanów i fanek legendarnej czwórki z Liverpoolu, znalazła się w tym ekskluzywnym gronie. Od niedawna wiemy, jak będzie wyglądała polska okładka książki John Lennon. Listy.

Autorem zdjęcia wykorzystanego na polskiej okładce jest Iain Macmillan. Ten brytyjski fotograf stworzył chyba najsłynniejsze zdjęcie czwórki z Liverpoolu – to, które znalazło się na okładce albumu Abbey Road. Chodzi o wykonaną w 1969 roku fotografię Beatlesów przechodzących przez przejście dla pieszych nieopodal słynnego studia nagraniowego. McMillan wielokrotnie współpracował zarówno z zespołem, jak i później z Lennonem i Yoko Ono. Pomógł im m.in. przy tworzeniu projektu okładki albumu Happy Xmas. War is over.

Okładka w USA

John Lennon. Listy to jeden z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych na całym świecie projektów wydawniczych 2012 roku. Premiera książki przypada na 9 października – dzień urodzin Johna Lennona. Zawierać ona będzie zbiór niemal trzystu listów i kartek pocztowych do rodziny, przyjaciół, fanów, kolegów z zespołu, opatrzonych komentarzem Huntera Daviesa – oficjalnego biografa Beatlesów, a prywatnie przyjaciela Johna Lennona. Polskim wydawcą książki John Lennon. Listy jest Prószyński i S-ka.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.