Premiery

Współczesne Twin Peaks – premiera!

Written by Ioannes Oculus
Carsten Stroud, „Miasteczko Niceville”

Carsten Stroud, „Miasteczko Niceville”

Dzisiaj premiera książki autorstwa Carsten Stroud pt. Miasteczko Niceville.

Współczesne Twin Peaks, napisane w stylu Stephena Kinga.

W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej.

Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność.

Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater.

Carsten Stroud jest mistrzem szarpiącej nerwy, ekscytującej fabuły.

Harlan Coben

 Oto godny następca Twin Peaks. Carsten Strod prezentuje nam klasyczną powieść o małym miasteczku. Fascynująca historia.

Playboy

Miasteczko Niceville to pełen tajemnic, zapierający dech w piersiach thriller, coś pomiędzy Williamem Faulknerem a Stephenem Kingiem.

Rolling Stone

Mocny i przyciągający jak magnes horror o pozornie spokojnym i zwyczajnym miasteczku na południu Stanów. Opowieść pełna typów spod ciemnej i najciemniejszej gwiazdy oraz dawnych zbrodni, ukazująca najstraszliwsze oblicze niegodziwości. Z każdą stroną ta historia staje się coraz bardziej przerażająca i zarazem wspanialsza, by dotrzeć w końcu do zaskakującego, cudownego i mrocznego finału.

Peter Straub, współautor Czarnego domu i Talizmanu – powieści napisanych wspólnie ze Stephenem Kingiem

Autor: Carsten Stroud
Tytuł: Miasteczko Niceville
Tytuł oryginału: Niceville
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Data wydania: 21.06.2012
Format: 142 x 202 mm
Liczba stron: 520
Cena detaliczna: 38,00 zł
Oprawa: miękka

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.