Na poważnie Osobiste

Marzenia są potrzebne

Written by Ioannes Oculus

Ktoś mi kiedyś bardzo mądrze powiedział: Po marzenia trzeba sięgać. Ktoś głupi powiedział, porzuć marzenia, zajmij się życiem. Jednak co innego pcha mnie do życia, jeżeli nie marzenia. Marzę, żeby coś osiągnąć i wtedy staram się po to sięgnąć. Nie będzie łatwo, to oczywiste, ale satysfakcja jest bezcenna, gdy już się do swojego dojdzie. Najbliższym przykładem są moje (i nie tylko moje) Kocham Książki. Dawno, dawno temu nie marzyłem, że coś z tego będzie. Potem usłyszałem to magiczne zdanie i wszystko zaczęło się zmieniać. Dzisiaj może jeszcze nie jest to portal na poziomie Onetu czy WP, ale całkiem dobrze rozpoznawalna strona z recenzjami książek. Wielkim zaskoczeniem było, gdy jeden ze znajomych usłyszał rozmowę w pociągu na temat książek, w której wspominali o tej stronie.

Moim więc zdaniem trzeba marzyć, bo to pierwszy krok do ich spełnienia. Ludzie, którzy każą porzucać marzenia, okradają innych z przyjemności życia. Oczywiście, po marzenia trzeba sięgać, więc nie zatrzymujmy się w miejscu. Czas działać, bo nikt za nas życia nie przeżyje.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.