Na poważnie Osobiste

Czy chciałbym, żeby EURO 2012 się udało?

Written by Ioannes Oculus

Już za chwileczkę rozpocznie się pierwszy mecz EURO 2012. Mistrzostwa Europy organizowane są przez Polskę i Ukrainę. W związku z tym nasz kraj ogarnia futbolowe szaleństwo. Flag narodowych więcej niż na 11 listopada, zresztą biało-czerwone barwy można dostrzec chyba wszędzie. Ogromnie mnie to cieszy i oczywiście kibicuję naszym. Chciałbym, aby nasza zła passa się odmieniła, żebyśmy sięgnęli po wielkie zwycięstwo. Kibicuję więc z całego serca naszej drużynie, naszej reprezentacji!

Pytanie jednak rodzi się czy kibicuję samemu Euro 2012 bądź jego organizatorom. Kto czyta mojego bloga, to chyba wie, że raczej daleko mi do pozytywnego nastawienia wobec rządzących. Autostrad, kolei i innych elementów infrastruktury prawie nie ma, stadiony drogie i niedorobione (np. “otwierający się” dach na Narodowym). Czy więc chciałbym ujrzeć organizację mistrzostw jako klapę, która pogrąży obecny (nie)rząd?

Odpowiedź jest prosta – mam nadzieję, że wyjdzie jak najlepiej! Polska to Polska i jej dobre imię jest tu najważniejsze. Pamiętam, gdy za prezydentury Lecha Kaczyńskiego wiele z obecnych “autorytetów” szkalowało go za granicami kraju. Szokowało mnie to i bulwersowało. Jako naród powinniśmy dbać o dobry wizerunek naszej Ojczyzny. Kibicuję więc Polsce, aby wszystko się udało podczas mistrzostw, choć nie zmienia to mojej oceny tych, którzy już dawno powinni podać się do dymisji.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.