Premiery

Dzisiejsze premiery

Written by Ioannes Oculus
James Ellroy, "Tajemnice Los Angeles"

James Ellroy, "Tajemnice Los Angeles"

Wydawnictwo Sonia Draga serwuje nam dzisiaj dwie premiery. Oto kilka informacji o nowych książkach.

James Ellroy, Tajemnice Los Angeles

Tłumaczenie – Wojciech Kallas
ISBN: 978-83-7508-479-5
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 39,90 zł
Wydanie I

Fascynująca wizja upadłego miasta będącego siedliskiem wszelkiej maści gangsterów, skorumpowanych polityków i stróżów prawa, handlarzy narkotyków, seryjnych morderców i psychopatycznych zwyrodnialców czyli Los Angeles oczami Jamesa Ellroya.

W tej historii każdy ma swoje tajemnice. Sierżant Jack Vincennes pracuje jako konsultant przy produkcji serialu kryminalnego i skrzętnie wykorzystuje swoje znajomości w zepsutym do szpiku kości świecie show biznesu. Bud White nie ma skrupułów jeśli chodzi o przemoc wobec kobiet. Gotów jest bez zastanowienia opróżnić cały magazynek, a potem upozorować zajście, tak by wyglądało na wymianę strzałów. A obsesyjnie przywiązany do przepisów prawa Ed dla dobra prowadzonego śledztwa nie zawaha się nawet donieść na kolegów.

Ta trójka musi rozwiązać zagadkę masakry w nocnym barze. Każdy z policjantów poprowadzi je na własną rękę, bo każdy ma powody, by milczeć przed resztą…

Sprawa, która z pozoru wygląda na robotę czarnoskórych oprychów, prowadzi prosto na sam szczyt skorumpowanych elit Los Angeles, zahaczając po drodze o pewną luksusową i bardzo oryginalną agencję towarzyską.

Carl Hiassen, "Wyspa gwiazd"

Carl Hiassen, "Wyspa gwiazd"

Carl Hiassen, Wyspa gwiazd

Tłumaczenie – Monika Wiśniewska
ISBN: 978-83-7508-482-5
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 33,90 zł
Wydanie I

Kapryśna gwiazda pop i jej gotowa na wszystko świta czyli szalony świat celebrytów oczami nadwornego amerykańskiego satyryka.

Dwudziestodwuletnia gwiazdka pop Cherry Pye potrafi przysporzyć swej świcie nie lada kłopotów. Stała bywalczyni suto zakrapianych branżowych imprez lubi się ostro zabawić, nie stroni od narkotyków, często budzi się nad ranem w łóżkach zupełnie obcych mężczyzn. Właśnie na te chwile, gdy odurzona Cherry nie może pokazać się publicznie, jej menedżer zatrudnił dublerkę, Ann DeLusia.

Problemy zaczynają się, gdy pewnego wieczoru Cherry-czyli-Ann zostaje pomyłkowo uprowadzona z hotelu przez ogarniętego obsesją paparazzo, Banga Abbotta. W takiej sytuacji wyzwaniem dla ekipy Cherry staje się uratowanie Ann i jednoczesne utrzymanie w tajemnicy jej istnienia przed fanami – i przed samą Cherry.

Przezabawna opowieść o życiu gwiazd i gwiazdeczek.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.