Konkursy

Konkurs na Dzień Dziecka!

Written by Ioannes Oculus

Pierwszy dzień czerwca to szczególny dzień dla dzieci. Na całym świecie jest dzisiaj obchodzone ich święto! Kocham Książki też świętuje, a więc…

Wszystkim dzieciom życzymy…

…samej radości
i grzeczności,
żeby ryby nie miały ości.

Żeby słońce świeciło
i wszystko co chcecie,
żeby się spełniło!

Wierszokleta za mnie przedni, nieprawdaż? Same rymy i to jakie, częstochowskie! Starszym i młodszym dzieciom życzymy, żeby nigdy nie opuszczał ich świat wyobraźni. Dla dobrego humoru niech będzie kolejny wiersz, tym razem poety zacnego, bo samego Jana Brzechwy:

Na wyspach Bergamutach

Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach,

Widziano także osła,
Którego mrówka niosła,

Jest kura samograjka
Znosząca złote jajka,

Na dębach rosną jabłka
W gronostajowych czapkach,

Jest i wieloryb stary,
Co nosi okulary,

Uczone są łososie
W pomidorowym sosie

I tresowane szczury
Na szczycie szklanej góry,

Jest słoń z trąbami dwiema
I tylko… wysp tych nie ma.

Dariusz Rekosz, "Czarny Maciek i wieża śmierci"

Dariusz Rekosz, “Czarny Maciek i wieża śmierci”

Konkurs!

Na zakończenie jeszcze miła niespodzianka. Z okazji dnia dziecka mały konkurs! Do wygrania jest książka Dariusza Rekosza pt. Czarny Maciek i wieża śmierci z autografem autora!

Czarny Maciek znowu w akcji! Tajemniczy list naprowadza na ślad kryminalnej afery z przeszłości!

Lato zbliża się wielkimi krokami, a tajna grupa detektywistyczna Herkules spędza leniwe popołudnia głównie na kopaniu piłki na okolicznym podwórku. Wieje nudą!

Wszystko zmienia jedna wyprawa do ruin – tam na Maćka, Kisiela i siostry Góreckie czeka zagadka z przeszłości. Zdani tylko na siebie, młodzi detektywi muszą połączyć elementy układanki: dziwny list, kosmiczne wskazówki i łacińskie napisy na murach kościoła. Sprawa przestaje być niewinną zabawą, gdy trop prowadzi do starej wieży na wyspie, stawką okazują się wielkie pieniądze, a za śledczymi amatorami podąża ubrany na czarno osobnik o podejrzanych intencjach.

I kto by przypuszczał, że pozornie małe miasto może kryć tyle tajemnic, które tylko czekają, aby je odkryć?

Chętni do zawalczenia o tę książeczkę (a może i jakiś nasz kubeczek) mają za zadanie ułożyć krótki wierszyk o książkach. Może być techniką rymów częstochowskich. Wiersz powinien mieć długość minimum czterech wersów. Najlepszy nagrodzimy, a te które nam się najbardziej spodobają opublikujemy na naszej stronie!

Wasze wiersze przysyłajcie jak zawsze na adres: konkurs[małpa]kochamksiazki.pl. W temacie maila proszę wpisać: “Dzień dziecka”. Czas macie do piątku przyszłego tygodnia (8 czerwca 2012), a wyniki opublikujemy w poniedziałek (11 czerwca 2012). Powodzenia!

Regulamin konkursu:

1. Konkurs polega na ułożeniu krótkiego, minimum czterowersowego wiersza na temat książek.
2. Termin nadsyłania rozwiązań upływa o północy z piątku na sobotę (8 na 9 czerwca 2012).
3. W konkursie biorą udział zgłoszenia przesłane drogą mailową na adres konkurs[małpa]kochamksiazki.pl.
4. Spośród nadesłanych wierszy redakcja strony Kocham Książki wybierze najlepszy, który zostanie nagrodzony książką. W razie większej ilości interesujących utworów pula nagród może zostać powiększona. Nagrody wysyłane są pocztą.
5. Uczestnicy nagrodzeni zostają o tym powiadomieni pocztą elektroniczną. Aby otrzymać nagrodę należy podać adres wysyłki (dane adresowe te po użyciu w celach wysyłki nie są przechowywane ani przetwarzane).

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.