Premiery

Inteligentny, mroczny i momentami brutalny kryminał…

Written by Ioannes Oculus
Piotr Głuchowski, "Umarli tańczą"

Piotr Głuchowski, "Umarli tańczą"

Lubicie kryminały? To być może spodoba się wam debiutancka książka Piotra Głuchowskiego, Umarli Tańczą.

Jest to doskonale napisany, inteligentny, mroczny i momentami brutalny kryminał.
O odkrytych na nowo zbrodniach sprzed 30 lat oraz towarzyszących temu śladach wskazujących na SB.
Pod powierzchnią pozornych dowodów kryje się jeszcze ciemniejsza historia…
Zapomniana sekta ze Świętej Rusi, wojna w Afganistanie, wybudzone demony, przerażające rytuały i…
współczesne, polskie dziennikarstwo opisane od podszewki.
A wszystko w mrocznie fascynujących plenerach Torunia.

Ktoś przeniósł do Polski obudzonego w Afganistanie demona wojny. 30 lat później uparty dziennikarz mierzy się z najbardziej obrzydliwą i najlepiej dotąd ukrytą zbrodnią PRL. Nic tu jednak nie jest historią. Wszystko dopiero się stanie.

Robert Pruski, 41-letni przystojny i zadłużony redaktor lokalnego tygodnika „Głos Torunia” odbiera list od kobiety, której rodzice zostali okrutnie zamordowani w latach osiemdziesiątych. Ciała zniknęły – podobnie, jak wszystkie dokumenty świadczące o tym, że kiedykolwiek żyli. Choć stan wojenny dawno się skończył, żadna gazeta ani telewizja nie chce podjąć tematu. Pruski się zgadza, bo potrzebuje zarobku. Pierwsze tropy prowadzą w go stronę byłej SB, kolejne – za mur radzieckiej jednostki wojskowej. Potem reporter wkracza do świata, którego istnienia nawet nie podejrzewał.

Piotr Głuchowski. Napisał około 300 reportaży z Polski, Białorusi, Izraela i Wielkiej Brytanii. Jest laureatem nagrody „Grand Press” za reportaż o władcach Korei Północnej. Urodził się 45 lat temu w Warszawie, wychował w Toruniu, mieszka we wsi Niemcz, tam gdzie tory z Gdańska do Poznania mijają Bydgoszcz. Od 1990 roku jest dziennikarzem i redaktorem „Gazety Wyborczej”. „Umarli tańczą” to jego kryminalny debiut.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.