Premiery

Dziś premiera “Battlefield 3. Rosjanin”

Written by Ioannes Oculus
Andy McNab, "Battlefield 3. Rosjanin"

Andy McNab, "Battlefield 3. Rosjanin"

Już dziś na półki polskich księgarń trafia wyczekiwana powieść sensacyjna  autorstwa Andy’ego McNaba i Petera Grimsdale’a – Battlefied 3: Rosjanin.

Książka oparta jest na motywach bestsellerowej gry komputerowej firmy Electronic Arts / DICE – Battlefield 3, nie stanowi jednak bezpośredniej, liniowej fabularyzacji rozgrywki.

Jest to pełnokrwista, niezależna sensacja, która wyszła spod pióra doświadczonego i uznanego pisarza, autora ponad dwudziestu książek i telewizyjnego serialu dokumentalnego Andy McNab’s Tour of Duty o wojnie w Iraku i Afganistanie, a przy tym byłego żołnierza brytyjskich sił specjalnych SAS; żołnierska przeszłość McNaba pozwala mu czerpać z bogatego doświadczenia nabytego podczas misji w wielu ogniskach konfliktów na świecie.

Napisana niezwykle żywym, do bólu realistycznym, żołnierskim językiem, powieść Battlefield 3: Rosjanin przeniesie czytelnika do postsowieckiej, rządzonej przez oligarchów i GRU Moskwy oraz do Iranu. Rozpoczynające się w tych miejscach dwa niezależne wątki – jeden opowiadający o Dimie Majakowskim, byłym żołnierzu Specnazu, pracującym obecnie dla rosyjskich miliarderów, drugi – przedstawiający historię sierżanta marines, Henry’ego Blackburna na misji w pogrążającym się w chaosie Iranie – splotą się w zaskakujący sposób, prowadząc do zaskakującego finału. Wyraziste, nieszablonowe postaci, złożone sytuacje, które stawiają bohaterów przed bardzo nieoczywistymi wyborami, wartka, osadzona w przejmująco realistycznych warunkach akcja, trzymająca w napięciu fabuła – wszystko to sprawia, że książka Battlefield 3: Rosjanin  to nie tylko lektura obowiązkowa dla fanów gry Battlefied 3, ale i godna polecenia powieść sensacyjna dla miłośników gatunku.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

3 Comments

  • Tym którzy jeszcze nie zakupili książki “Battlefied 3: Rosjanin.” polecamy ebook w promocyjnej cenie w naszej księgarni Virtualo 🙂 Warto zaglądać do nasz każdego dnia bo codziennie mamy dla czytelników nowe promocje 🙂

  • Przyznam się że czytam mało książek, lubię tylko te w których dzieje się akcja. Battlefield 3 grałem na kompie tak jak w 2 i jest super, właśnie ostatnio zobaczyłem w księgarni tą zacną książkę i zdziwiłem się niesamowicie w pierwszej chwili pomyślałem że to jakiś żart i odrazu przeszedłem do myśli czy jest książka np. o Call of duty lub resident evil.
    Książka super właśnie czytam i POLECAM!!!!! 😀 :).

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.