Premiery

Premiera “Ani i Misia”

Written by Ioannes Oculus
Alicja Dęga, "Ania i Miś"

Alicja Dęga, “Ania i Miś”

– Do napisania tej książki zainspirowały mnie przeżycia mojej córki Ani. Idąc w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, od pani Krysi z Kazimierza Biskupiego dostała w prezencie Misia – Kazia. Córka bardzo się z nim żyła. Nie rozstawała się z nim nawet na krok – opowiada Alicja Dęga, autorka książki.

Po 12 dniach pielgrzymi dotarli na Jasną Górę. Ania była najmłodszą uczestniczką pielgrzymki. Dla małego dziecka było to niezwykłe przeżycie. Tej nocy rodzice wraz z mała Anią zanocowali w Domu Pielgrzyma. Po powrocie do Piły, okazało się, że miś gdzieś zaginął.

– Zaczęłam szukać podobnego misia w sklepach, ale nie znalazłam żadnego, który byłby choć trochę podobny. Spędziłam wiele nocy przed komputerem, przeglądając setki sklepów internetowych z pluszakami i nic. Podobnego misia do Kazia nigdzie nie było – wspomina autorka książki.

Mama Ani łapała się wszystkiego, by odzyskać misia. Napisała nawet do Domu Pielgrzyma na Jasną Górę. Też nic. Kiedy już wszyscy stracili nadzieję na odnalezienie złotego pluszaka, po kilku miesiącach poszukiwań, listonosz niespodziewanie przyniósł paczkę. Okazało się, że w środku był miś, który zaginął w Częstochowie. Ten sam, z którym tak bardzo zżyła się Ania.

Przed kilkoma dniami ukazała się książka zatytułowana: „Ania i Miś”. Książka jest bogato ilustrowana, wydana w sztywnej oprawie, na papierze kredowym, w formacie A-4.

Książka już spotkała się z życzliwym przyjęciem wśród czytelniczek.

– To naprawdę bardzo wzruszająca historia i do tego z happy endem. Ważny też jest fakt, że książka ta opowiada historię dziewczynki z naszego regionu, z Piły. Uważam, że każda młoda mama powinna przeczytać swojemu dziecku piękną, wzruszającą opowieść o niezwykłej więzi dziewczynki i misia – mówi Teresa Kościelska, jedna z czytelniczek.

„Ania i Miś” jest debiutem literackim Alicji Dęga. Treść książki jest dowodem na to, że: dobroć, miłość i wiara, potrafi zdziałać bardzo wiele.

Książeczkę można nabyć w księgarniach, a także wysyłkowo pod adresem: www.newsmedia.com.pl lub telefonicznie pod numerem 609 410 621.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.