Premiery

Wyprawa Jedwabnym Szlakiem

Written by Ioannes Oculus
Robert Maciąg, "Tysiąc szklanek herbaty"

Robert Maciąg, "Tysiąc szklanek herbaty"

Marzyliście kiedyś o wspaniałej podróży starożytnym szlakiem? Dzięki Robertowi Robbowi Maciągowi macie taką możliwość! Dzisiaj ma premierę ma jego książka Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku.

Jedwabny Szlak – otoczony nimbem tajemniczości, budzący baśniowe skojarzenia, przecinający miasta, których nazwy przywołują w pamięci historie z Księgi tysiąca i jednej nocy. Szlak kupców, podróżników i poszukiwaczy przygód, lecz również miejsce spotkań i wymiany myśli filozofów, mistyków, świętych mężów. Droga, którą na zachód podążały jedwab, żelazo i papier, w przeciwnym kierunku – złoto, perfumy i żywność, a w obydwie strony – idee, opowieści i legendy. „Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku” to książka wydana przez Wydawnictwo Bezdroża, autorstwa Roberta Robba Maciąga – dziennikarza, fotografa i podróżnika (laureata konkursu Podróżnik Roku miesięcznika „Podróże”). Wbrew pozorom nie jest to książka o Jedwabnym Szlaku, lecz przede wszystkim o ludziach, którzy nim podążają i o tych, którzy mieszkają na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie.

„Ledwo pojawiały się pierwsze domy kolejnej wsi, a rozbrzmiewały nowe nawoływania, następne zaproszenia. Znów była kawa z kardamonem i znów herbata. Herbata była zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu. Od Damaszku przez Azję Środkową do Chin.” – Robert na ponad 300 stronach opisuje i prezentuje (książka jest bogato ilustrowana), na czym polega prawdziwa magia azjatyckiej gościnności. Książka napisana w prawdziwie reporterskim, porywającym stylu, traktuje o kulturach i mieszkańcach odwiedzanych przez autora, azjatyckich regionów.

W trakcie  9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie (16-18 marca 2012) autor spotka się z czytelnikami i będzie podpisywał książki, dostępne na stoisku Wydawnictwa Bezdroża. W związku z premierą „Tysiąc szklanek herbaty” planowane są liczne akcje dla czytelników Wydawnictwa Bezdroża.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.