Wieści

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem – Oświęcim 26.02.2012

Written by Ioannes Oculus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś odbyło się spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem, zorganizowane przez Oświęcimski Klub Fantastyki. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury.Wielki Grafoman tradycyjnie już ściągnął sporo swoich fanów, którzy jak zawsze mieli mnóstwo pytań.

Jeden z czytelników chciał wiedzieć, jak Andrzej Pilipiuk postrzega swoje pisarstwo. Czy uważa się za artystę, czy za rzemieślnika. Zgadnijcie jaka padła odpowiedź J Otóż mistrz we własnym mniemaniu jest pisarzem niejako z zawodu, nie pretenduje do miana artysty, a swoich książek nie nazywa sztuką. Dla niego pisanie to praca zarobkowa, którą wykonuje jednak z przyjemnością. Fakt, że jego wydawcy siedzibę mają w sporo oddalonym od Krakowa Lublinie, utrudnia im nieco kontrolę nad jego poczynaniami, a jego samego zmusza do większej dyscypliny.

Padło oczywiście pytanie o próby ekranizacji przygód Jakuba Wędrowycza. Były takie zakusy, ale póki co temat leży odłogiem. Zaskoczył mnie bardzo fakt, że książki Andrzeja Pilipiuka zostały przetłumaczone na język czeski i u naszych południowych sąsiadów Jakub Wędrowycz ma swoich wiernych fanów. Mało tego, trwają prace nad tłumaczeniem książek na języki ukraiński i rosyjski!

Co jeszcze, pomyślmy…. ach tak. Wielki Grafoman zdradził skąd u niego zainteresowanie Carską Rosją i skąd wziął się pseudonim Tomasz Olszakowski. Nie zdradę wszystkiego, co działo się na spotkaniu. Ciekawskim polecam pojawienie się na kolejnych spotkaniach z autorem, bo takowe na pewno będą miały miejsce.

Zdjęcia ze spotkania możecie zobaczyć w naszym facebookowym profilu na Libri – z miłości do książek.

Przypominamy również wywiad, który przeprowadziliśmy z Andrzejem Pilipiukiem na początku września.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.