Zapowiedzi

Zapowiada się coś ciekawego spod fabrycznego znaku :)

Marcin Mortka, Druga burza
Written by Ioannes Oculus
Marcin Mortka, "Druga Burza"

Marcin Mortka, “Druga Burza”

Oto bardzo miłe wieści! Wzięliśmy pod swoje patrono-medialne skrzydła dwie książki. Autorem pierwszej jest Marcin Mortka, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Młody, utalentowany. Kolejna jego książka zapowiada się niezwykle ciekawie. Premiera zapowiada jest na 16 marca 2012. Poczytajcie:

Marcin Mortka, Druga Burza

Buntownik Mads Voorten i jego straceńcy po raz kolejny ruszają do walki.  Stawką jest wolność lub… śmierć w boju.

Przeciwko nim zastępy zbrojnych, złowroga magia, smoczy pomiot, a przede wszystkim zwykłe ludzkie cwaniactwo. Bo nie ma takiej wojny, na której ktoś nie chce zrobić interesu.

Burza  ma jednak sprzymierzeńców – elfy i krasnoludy, które podobno wyginęły dawno temu, smocze szczenię, które zdradziło braci oraz Strażniczkę, która władzę stawia niżej niż matczyną miłość.

Burza ma też swoje Ostrze – Madsa. Świetnego wojownika, błyskotliwego dowódcę, szaleńca i desperata, naznaczonego przeznaczeniem.

Burzy nic nie zatrzyma!

Druga książka została napisana przez tajemniczego autora kryjącego się pod pseudonimem Tomáš Bartoš. Ta książka ma się ukazać 23 marca.

Tomáš Bartoš, "Najemnicy"

Tomáš Bartoš, “Najemnicy”

Tomáš Bartoš, Najemnicty

Nie przewidzieli jednego – że stawka będzie aż tak wysoka. Nie do tego stopnia…

W końcu spotkali godnego siebie przeciwnika. Na nieludzko zimnej planecie przyjdzie stoczyć im być może ostatnią bitwę.

Ale teraz już za późno na rozważania! Wróg w polu widzenia! Pełna gotowość bojowa!

Po przeczytaniu ostatniej strony tej książki zostało we mnie mnóstwo uczuć i refleksji. Duma z tego, że jestem człowiekiem, zdumienie nad złożonością i pięknem Wszechświata, smutek spowodowany śmiercią bohaterów; zgroza na myśl o tym, do jak krwawego gatunku należymy, uczucie podniosłości wobec heroizmu, rozbawienia dla akcentów komicznych.

Miroslav Žamboch

Mamy nadzieję, że okażą się tak interesujące jak się zapowiadają. Oczywiście możecie liczyć na nasze recenzje!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

2 Comments

 • Ja nie mogę…
  Chciałem sobie przeczytać Najemników ale ktoś tu w opisie napisał:
  “smutek spowodowany śmiercią bohaterów”
  Człowieku, nikt Ci nie mówił że zakończeń się nie zdradza jeśli chce się by ktokolwiek tą książkę dotknął?
  Matko, co za idiotyzm. Co ty z książkami robisz, używasz jako ozdoby w domu czy zamiast papieru toaletowego? Bo czytelnik tak by się nie zachował i nie zniechęcał celowo, czy tez bezmyślnie innych.

  • Panie Jacku!
   Zapraszam do odwiedzenia strony http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/najemnicy, gdzie znajdzie Pan tę samą informacje. Autorem tekstu, który pan przytacza, jest Miroslav Žamboch, więc najlepiej byłoby się zwrócić wprost do niego. Ten artykuł jest li tylko zapowiedzią książki, która ukazała się miesiąc później. Nikt z nas nie miał książki w ręce, po prostu informowaliśmy o zapowiedziach wydawniczych, które wydają się na interesujące.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.