Premiery

“Nieśmiertelność zabije nas wszystkich” – premiera

Written by Ioannes Oculus
Drew Magary, "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich"

Drew Magary, "Nieśmiertelność zabije nas wszystkich"

Co by było gdyby odkryto lek na… śmierć? Gdyby ludzie nie umierali ze starości? Czy świat stałby się rajem? A może wręcz przeciwnie?  Dzisiaj ma miejsce premiera książki, która w tym roku była nominowana do prestiżowej Nagrody im. Philipa K. Dicka. Chodzi o The Postmortal Drewa Magary’ego, która ukazuje się w Polsce pod tytułem Nieśmiertelność zabije nas wszystkich.

W 2019 roku ludzkość odkrywa lek, który czyni ich nieśmiertelnymi.

No, może nie do końca. Co prawda nikt już się nie starzeje, wciąż można jednak zginąć pod kołami ciężarówki albo zwyczajnie umrzeć na raka wątroby.

Do tego wieczne życie ma tylko jedną oczywistą zaletę… i całą masę wad. Wiesz, że wieczna młodość oznacza, że już zawsze będziesz miała okres? Nigdy nie przejdziesz na emeryturę. No i poważnie zastanowisz się, zanim na ślubnym kobiercu przyrzekniesz komuś, że nie opuścisz go aż do śmierci – to może potrwać naprawdę bardzo, bardzo długo.

Drew Magary jest wyśmienitym pisarzem. To jego pierwsza powieść, ale opowiada tę historię z niezwykłą maestrią.

BoingBoing

Nieśmiertelność była wcześniej opisywana w wielu powieściach, nigdy jednak w taki sposób. (…) Ta powieść pozytywnie mnie zaskoczyła.

Fantasy & Science Fiction

Wizja przyszłości i rozwoju nauki zawarta w powieści Magary’ego jest niezwykle realistyczna.

The New York Press

Drew Magary

Amerykański pisarz, bloger sportowy i dziennikarz, publikował na łamach między innymi „Maxima”, „GQ”, „Playboya”, „New York Magazine”, „Rolling Stone’a” i „Penthouse’a”, współpracował z Comedy Central i ESPN. Jego pierwsza książka, „Men with Balls”, ukazała się w 2008 roku, w trzy lata później wydał debiutancką powieść – „Nieśmiertelność zabije nas wszystkich”.

Tytuł: Nieśmiertelność zabije nas wszystkich
Tytuł oryginalny: The Postmortal
Autor: Drew Magary
Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data wydania: 21 lutego 2012 r.
Ilość stron: 464
Cena: 39,90 zł
Format: 125 x 195 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.