Premiery

Po triumpfie przygotuj się na atak na FORTECĘ!

Written by Ioannes Oculus
Bernard Cornwell, "Forteca. Oblężenie Gawilghur, 1803"

Bernard Cornwell, "Forteca. Oblężenie Gawilghur, 1803"

Walentynki w tym roku obfitują w premiery. Oto informacja o jednej z nich:

Bernard Cornwell, Forteca. Oblężenie Gawilghur, 1803

Grudzień 1803 roku. Świeżo awansowany na oficera, Richard Sharpe nie jest pewien swojego autorytetu. Nie zostaje zaakceptowany, a dowódca wyznacza go do uciążliwej pracy w taborze.

Znajduje tam korupcję, romans, zdradę, oraz wrogów. Sierżant Hakeswill pragnie jego śmierci, a ma po swojej stronie potężnych przyjaciół. Demaskując zdradę, Sharpe znajduje się w niebezpieczeństwie. Zdaje się więc na swoje żołnierskie umiejętności – zamierza odzyskać i pewność siebie i skarb, który kiedyś zdobył na sułtanie Tipu.

W poszukiwaniu zemsty trafia pod Gawilghur, usadowioną w górach niezdobytą fortecę. Jej obronę wzmacnia angielski renegat William Dodd, który uciekł przed Sharpe’em w „Triumfie”. Dodd ma pewność, że nikt nie jest w stanie go dosięgnąć, ale Sharpe zrobi wszystko, aby się zemścić. Dołącza do wojsk Wellesleya, mających przystąpić do szturmu.

Przed nim najcięższy atak w jakim dotąd uczestniczył…

Bernard Cornwell – jeden z najbardziej cenionych pisarzy brytyjskich na świecie. Autor 40 powieści historycznych, przetłumaczonych na 20 języków i wydanych w nakładzie 12 milionów egzemplarzy. Uchodzi za mistrza batalistyki i historical fiction, a BBC zekranizowało serię książek o oficerze Jej Królewskiej Mości w którego wcielił się Sean Bean.

Nikt na świecie nie robi tego lepiej niż Cornwell.

Lee Child

Bernard Cornwell to literacki cud. Rok za rokiem, czy to grad, czy deszcz, śnieg, wojna czy polityczny przewrót – nic nie jest w stanie powstrzymać go od pisania najbardziej wciągających powieści historycznych naszych czasów.

Daily Mail

Tytuł: Forteca. Oblężenie Gawilghur, 1803
Wymiary: 140 x 205 mm
Liczba stron: 458
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-62329-49-6
EAN: 9788362329496
Cena detaliczna: 34,90 zł
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 14.02. 2012
Wydawca: Wydawnictwo ERICA
Przekład: Kurek Dominika

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.