Wieści

Znamy już daty Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012!

Written by Ioannes Oculus

Festiwal Kryminału istnieje w Polsce już od ośmiu lat. Od 2009 roku stał się imprezą Miasta Wrocław i zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Kryminału, Znamy już daty tegorocznej jego edycji.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Od zakończenia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011 minęły niecałe dwa miesiące, a my już mamy dla Was pierwszą informację dotyczącą kolejnej edycji: Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2012 odbędzie się w dniach 16-21 października. Przed nami więc niemal tydzień dyskusji, wykładów, spotkań i pokazów filmowych – wszystko to oczywiście związane z kryminałem. Czeka nas także kolejna, czwarta już edycja Kryminalnych Warsztatów Literackich.

Festiwal Kryminału istnieje w Polsce już od ośmiu lat. Od 2009 roku stał się imprezą Miasta Wrocław i zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Jego głównym wydarzeniem jest wręczenie Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej roku. Oprócz spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, wykładów czy pokazów filmowych, w jego ramach organizowane są także Kryminalne Warsztaty Literackie – tygodniowe warsztaty pisania, których uczestnikami są laureaci konkursu na opowiadanie kryminalne z Wrocławiem w tle, oraz Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy, podczas której pracownicy bibliotek mogą dowiedzieć się wiele na temat literatury kryminalnej – i nie tylko.

W zeszłym roku gośćmi festiwalu byli między innymi: Maj Sjöwall, Alicia Giménez-Bartlett, Jan Costin Wagner, Robert Makłowicz, Marcin Świetlicki i Krzysztof Varga. Kto odwiedzi nas w tym roku, jeszcze nie wiemy. Ale na pewno będziemy mieć dla Was kilka niespodzianek.

Informacji na temat Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 szukajcie na: http://festiwal.portalkryminalny.pl/

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.