Premiery

Premiera na pięćdziesiątkę!

Written by Ioannes Oculus
Marcin Świetlicki, "Powieści"

Marcin Świetlicki, "Powieści"

Marcin Świetlicki urodził się 24 grudnia 1961 w Lublinie, a więc w tym roku przypadają jego pięćdziesiąte urodziny. Jest poetą, powieściopisarzem, dziennikarzem, a także wokalistą zespołu Świetliki oraz Czarne Ciasteczka. Współpracował także z wieloma innymi artystami, między innymi z Bogusławem Lindą i Cezarym Ostrowskim. Z okazji jego abrahama wydawnictwo EMG zebrało w jednym tomie pt. Powieści kilka jego utworów („Dwanaście”, „Trzynaście” i „Jedenaście”). Dodatkowo w tomie znalazło się specjalnie z tej okazji napisane opowiadanie, w którym mistrz w pierwszoosobowej narracji rozstrzyga dotąd nierozstrzygnięte wątki z powieści.

I nadeszła oto pora na kolejną grubą księgę podpisaną: Marcin Świetlicki. Tym razem dostają Państwo do rączek zebrane w jednym tomie trzy powieści poświęcone przygodom nieszczęsnego mistrza, które ukazały się w pierwszej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku, a więc: „Dwanaście” w roku 2006, „Trzynaście” w roku 2007 i „Jedenaście” w roku 2008. Na koniec dołączony został bonusik, do tej pory jeszcze nieopublikowane, dość długie opowiadanie „Plus nieskończoność”, napisane w roku 2011, podsumowujące całą tę historię.

Ze wstępu Marcina Świetlickiego

Marcin Świetlicki „Powieści” – premiera 28 listopada 2011
ISBN 978-83-931018-6-3
Stron 642, oprawa twarda
Cena 76 złotych (z VAT)
Wydawca: EMG, Kraków 2011

Książki Marcina Świetlickiego można kupić w internecie, oczywiście w mniejszej niż gdzie indziej cenie 🙂

Przy tej okazji wydawnictwo wypuściło Wiersze w miękkiej oprawie i, co za tym idzie, milszej dla portfela cenie (64 złote). Tom ten zawiera 9 książek poetyckich wydanych w latach 1992-2009 oraz 77 wierszy niepublikowanych i 44 rozproszone w antologiach, prasie lub wydaniach poszerzonych. Jest to pierwszy pełny przegląd twórczości poety. Zawiera łącznie 535 wierszy.

Wiem, że to nie wszystko, co w życiu napisałem. O wielu tekstach staram się zapomnieć. Albo już zapomniałem. Ale mam nadzieję, że i tak otrzymujecie w tej chwili tak potężną dawkę Świetlickiego, że wystarczy to wam na długo (ze wstępu Marcina Świetlickiego).

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.