Premiery

Faceci w szopach zmienili nasze życie?

Written by Ioannes Oculus

"James May i jego wspaniałe maszyny, czyli o tym, jak faceci w szopach zmienili nasze życie"

23 listopada na rynku pojawi się zabawna i fascynująca popularnonaukowa książka słynnego prezentera programu TopGear “James May i jego wspaniałe maszyny, czyli o tym, jak faceci w szopach zmienili nasze życie”. Gwiazda popularnego programu moto przybliża na luzie i z humorem tematykę popularnonaukową, May to pasjonat techniki, ma licencję pilota i doktorat Uniwersytetu w Lancaster. W książce zwraca uwagę na szalone tempo rozwoju techniki w XX wieku oraz na społeczne znaczenie wynalazków. Podaje anegdoty i ciekawostki. Prezentowane wynalazki dotyczą rozmaitych dziedzin: samoloty, samochody, komunikacja, loty kosmiczne, radio, TV, motocykle, muzyka, sprzęt grający, prąd, syntetyki, przeszczepy, genetyka, uzbrojenie, szpiegostwo, budownictwo …

Ile powinna kosztować podróż na Księżyc w obie strony? Który samochód zasługuje na miano najbardziej nowatorskiego? Czy przed 1950 rokiem istniały nastolatki? A jeśli nie, to kto ich wymyślił? I dlaczego pewne wynalazki – na przykład Zeppelin lub theremin – nie pozostały z nami na dłużej?

W książce JAMES MAY I JEGO WSPANIAŁE MASZYNY słynny prezenter programu Top Gear, pasjonat techniki, a zwłaszcza wszelkich nowinek i wynalazków, odpowiada na te i wiele podobnie intrygujących pytań. W niezwykle wciągający oraz zabawny sposób przedstawia zapierające dech w piersiach dzieje symboli zeszłego stulecia: samochodu, komputera, lotów kosmicznych, szpiegostwa elektronicznego i wielu innych.

Ślepe uliczki nieprzemyślanych koncepcji, wojna formatów, wizjonerstwo wynalazców początku wieku, momenty przełomowe odkryć – to wszystko znajdziecie w tej fascynującej i okraszonej sporą dawką humoru książce Jamesa Maya!

„Trudno powiedzieć, który czynnik tak naprawdę stymuluje wynalazczość, ale śmiało można stwierdzić, że XX wiek cieszył się jego wyjątkową obfitością. Ta książka – co otwarcie przyznaję – zawiera mój bardzo osobisty wybór wspaniałych maszyn, wynalazków i odkryć, które oddają charakter najbardziej ekscytującego stulecia w historii cywilizacji ludzkiej”.

James May

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.