Wieści

XX Targi Książki Historycznej – garść informacji

Written by Ioannes Oculus

Już za dwa dni rozpoczynają się w Warszawie XX Targi Książki Historycznej. Będą odbywać się w dniach 24-27 listopada 2011 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie (plac Zamkowy 4). Organizowane są już po raz dwudziesty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

W tym roku Targi zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Prezydent m.st. Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Targom jak zawsze towarzyszyć będą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów dokumentalnych. Będą one znakomitą okazją do zapoznania się z ofertą prawie dwustu wydawców z całej Polski. W tym roku, po raz drugi zostanie zrealizowany Salon Książki Muzealnej, na którym swoją ofertę zaprezentuje kilkadziesiąt wydawnictw Muzealnych. Po raz pierwszy będzie można się zapoznać z wydawnictwami bibliotecznymi na I Salonie Bibliotek. Wstęp na TKH i wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Ilość wystawców jest ogromna, program bardzo bogaty, więc po prostu trzeba tam być! Nie sposób zamieścić tutaj wszystkiego, więc informujemy o najciekawszych wydarzeniach zaplanowanych na  XX TKH:

 • spotkania ze znanymi historykami i autorami (m.in. Wladimir Bieszanow i Marek Sołonin)
 • tramwaj historyczny, kursujący w weekend targowy (26–27 listopada), w którym przewodnicy opowiadać będą ciekawe historie o Zamku i mieście
 • spacery historyczne poprowadzone przez Sławomira Kopra i Katarzynę Chudzyńską
 • projekcje filmów dokumentalnych
 • pokazy grup rekonstrukcyjnych, turniej rycerski, turniej łuczniczy dla publiczności
 • wystawa zabawek historycznych
 • koncerty i prezentacje zespołu Percival, grającego muzykę Słowian i Wikingów
 • konkurs historyczny wiedzy o wojskowości XVII wieku
 • pokazy gier planszowych o tematyce historycznej i militarnej
 • gry i atrakcje dla najmłodszych
 • lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży

Jak co roku targom towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu o Nagrodę KLIO i wręczenie nagród. Jury obradowało w następującym składzie – profesorowie: Tomasz Szarota, Jan Kieniewicz, Tomasz Kizwalter, Henryk Samsonowicz, Janusz Tazbir oraz redaktorzy: Marian Turski i Tomasz Łubieński. Wstępne wyniki zostaną ogłoszone na konferencji prasowej, która odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) o godz. 13.00, w Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Ogłoszenie ostatecznych wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia XX Targów Książki Historycznej, 24 listopada 2011 roku o godzinie 12.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Więcej informacji o targach na stronie www.pwkh.pl

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.