Wieści

Spotkanie z Jackiem Komudą w Warszawie

Written by Ioannes Oculus
Jacek Komuda

Jacek Komuda

Informacja ze strony Fabryki Słów:

Razem z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów UW Fabryka Słów organizuje spotkania z najwybitniejszymi polskimi pisarzami fantastyki na Uniwersytecie Warszawskim. Za nami spotkanie autorskie Tomasza Kołodziejczaka oraz Rafała A. Ziemkiewicza, czas na pierwszą szablę polskiej literatury! 22 listopada odbędzie się spotkanie z Jackiem Komudą. Zapraszamy!

Czy można wskrzesić I Rzeczpospolitą?
Dzięki uprzejmości warszawskiej księgarni Traffic Club na miejscu odbędzie się sprzedaż książek zaproszonego Autora.

Widzimy się w Starym BUWie, 22 listopada o godzinie 20:15!

Dla tych, którzy o autorze nie słyszeli, garść informacji z Wikipedii:

Jacek Lech Komuda (ur. 23 czerwca 1972) – polski pisarz, z wykształcenia historyk.

Zafascynowany jest historią Rzeczypospolitej szlacheckiej, autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik. W 2009 r. rozpoczął cykl powieściowy “Orły na Kremlu”, którego głównym bohaterem jest ponownie Jacek Dydyński, a akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606.

Jest współautorem gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160. Był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych „Gamestar”, pracował również w „Clicku!” i „Komputer Świat Gry”.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.