Zapowiedzi

Zapowiedź książki “Szaman z Port Royal”

Written by Ioannes Oculus
Michał Solanin, "Szaman z Port Royal"

Michał Solanin, “Szaman z Port Royal”

Lubisz opowieści o piratach z hakiem zamiast dłoni, będących w posiadaniu tajemniczej mapy prowadzącej prosto do skarbu? W takim razie ta książka nie jest dla Ciebie. W „Szamanie z Port Royal” nie ma miejsca na podobne bzdury. Tu dominuje twarda i niewdzięczna żeglarska rzeczywistość. Salwy burtowe naprawdę dziesiątkują załogę, zaś rany od kordelasa naprawdę bolą i krwawią. „Szaman z Port Royal” to opowieść o ciężkim życiu na pokładzie pirackiego statku, pełna zwrotów przez sztag i przez rufę, brawurowych abordaży i awantur w portowych tawernach, a wszystko zaprawione odpowiednią dozą fantastyki. Jak pić, to na umór. Jak pływać, to tylko pod banderą Rackhama.

Już wkrótce nakładem Wydawnictwa Tryton ukaże się zbiór opowiadań “Szaman z Port Royal” autorstwa Michała Solanina. Książka jest pierwszym tomem cyklu “Opowieści z Half Moon Cay”. Będzie to połączenie marynistyki z fantastyką. Głównymi bohaterami cyklu będą trzy autentyczne postaci, żyjące w Indiach Zachodnich na początku XVIII wieku: Jack Rackham, znany bardziej jako Calico Jack, Anne Bonny i Mary Read. Premiera książki jest przewidziana na dzień 1. grudnia 2011 roku.

A oto co na temat nowej książki mówi sam autor:

“Szaman z Port Royal”, podobnie jak cały cykl “Opowieści z Half Moon Cay” to efekt mojej fascynacji morzem i ogólnie pojętą tematyką żeglarską. Ta książka będzie zupełnie inna, niż to, co pisałem do tej pory, nie tylko ze względu na tematykę. Będzie to pierwszy w moim dorobku zbiór opowiadań. Chociaż elementy marynistyczne pojawiały się gdzieś tam między wierszami w “Ostatnim Nefilimie” czy “Strażniczce Zastępu”, to jednak “Szaman z Port Royal” będzie pierwszą książką, gdzie morze i żeglarstwo będą motywem przewodnim. Tu pragnę uspokoić zatwardziałych fantastów. W Szamanie nie zabraknie również elementów nie z tego świata. Nie zamierzam odcinać się od swoich fantastycznych korzeni. Różnica będzie taka, że tej fantastyki będzie nieco mniej niż w moich poprzednich książkach. Zamiast serwować ją jako danie główne, tym razem postanowiłem ograniczyć ją do roli przyprawy, która doda książce pikanterii i zaostrzy Wasz apetyt na nią.”

 

Autor: Michał Solanin
Tytuł: Szaman z Port Royal
ISBN wersji drukowanej: 978-83-933276-5-2
ISBN wersji e-book: 978-83-933276-6-9
Liczba stron: 286
Wydawca: Wydawnictwo Tryton, 2011
Data premiery: 01.12.2011

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.