Wieści

Książka jest dobra na wszystko!

Głowa do góry!

Na 15. Targach Książki w Krakowie trafiłam na stoisko wydawnictwa SEMEN. Cóż dziwnego, przecież wydawców było ponad pięciuset. Jednak to wydawnictwo jest inne, wśród pozostałych wyróżniają je oryginalne formy wydawanych książek. I tak są książki, które do złudzenia przypominają paczkę chusteczek higienicznych, a w środku 80 skutecznych sposobów na otarcie łez. Te książki naprawdę mnie urzekły, niesamowite pomysły, mnóstwo pozytywnej energii płynącej z tych małych cudeniek. Większość z nich bez trudu mieści się w kieszeni. Można mieć je z sobą zawsze i sięgać gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Głowa do góry!

 

 

 

 

 

 

 

Spodobały mi się również książki imitujące paczki papierosów. Na czterdziestu kolorowych kartach, zapakowanych w pudełko do złudzenia przypominające pudełko papierosów, znajdujemy wesołe i optymistyczne myśli, rozważania i motywujące impulsy. Są to pierwsze “papierosy”, które nie szkodzą, a pozwalają “zaciągnąć się” mądrością. Zapewniają ogromną dawkę optymizmu!

 

W ofercie wydawnictwa są również książki “Łakocie dla duszy” – metalowe pudełko w kształcie dużego cukierka, a w środku kartoniki w kształcie, a jakże, cukierków, z hasłami dnia. Jest również “Balsam dla duszy” zawierający ultraodżywcze mądrości, “Antystresol, “Antynerwinum”, “Antydepresol”, “Kocham Cię forte”, “Pocieszalina” i “Szczęściosan” – zaprojektowane tak, by przypominać pudełka tabletek. Są “Plastry na troski” i “Dozownik szczęścia”, a także wiele, wiele innych. Wydawnictwo SEMEN przypomina aptekę, która realizuje recepty na szczęście. Wszystkie te książeczki są świetnym pomysłem na upominki – niespodzianki dla przyjaciół.

Książeczki można kupić w Księgarni SELKAR:
SZCZĘŚCIOSAN
ANTYSTRESOL
ANTYNERWINUM
ANTYDEPRESOL
KOCHAM CIĘ forte
ŁAKOCIE DLA DUSZY
ZAMIAST PAPIEROSÓW
GŁOWA DO GÓRY!
ZAMIAST CZEKOLADY
PLASTER NA TROSKI

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.