Wieści

Stephen King, “Komórka”

Stephen King, "Komórka"

Stephen King, "Komórka"

Stephen King, Komórka, [Albatros/Olesiejuk] 2008

czyta: Zbigniew Zapasiewicz

Pamiętam czasy, gdy telefon komórkowy był dobrem luksusowym. Ktoś kto w szkole miał takie cudo był wyjątkiem. Nosił cegłę ze sobą i miał sporo pieniędzy na rozmowy. Jednak dzisiaj komórka jest dobrem powszednim, prawie każdy ją ma, każdego stać, aby ją mieć. Jeżeli ktoś jej nie ma robi to tak naprawdę z własnego wyboru, a takich osób coraz mniej. Czy jednak nie jest to pewne zagrożenie?

Taka sytuacja ma miejsce w książce Stephen’a King’a (jego chyba nie trzeba przedstawiać). Przy pomocy telefonów komórkowych rozprowadzany jest impuls, który zamienia człowieka najpierw w krwiożercze zwierze, a potem w element większego organizmu. Do końca nie wiadomo kto i dlaczego wyemitował ów impuls. Jednym z nielicznych, którzy nie zostali poddani działaniu impulsu jest Clay Riddell. Uratowany z owego kataklizmu będzie usiłował sprawdzić co stało się z jego rodziną i znaleźć jakieś bezpieczne miejsce. Wraz z innymi ocalonymi zacznie podążać do centrum stanu Maine. Jednak z czasem pojawiają się wątpliwości czy nie jest to przypadkiem pułapka…

Czytelnik uczy się nowego świata wraz z głównym bohaterem, odkrywa go i zaskakuje się jego nową logiką. Po lekturze pozostaje ogromne wrażenie i pewna obawa przed odbieraniem telefonu. Książki słuchałem, jak innych audiobooków, w samochodzie. To była rewelacyjna lektura, która trzymała mnie w środku nawet po dojechaniu do celu. Zbigniew Zapasiewicz zagwarantował przyjemność ze stania w korku, objazdów i innych tego typu udogodnień. Bardzo dobrze słuchało mi się jego głosu, specyficznego sposobu czytania. Kunszt literacki Kinga i interpretacja Zapasiewicza zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie. Gorąco polecam!

Książkę w formie tradycyjnej można kupić w księgarni internetowej!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.