Premiery

Jedyny taki bar…

Kealan Patrick Burke, "Bar dla potępionych"

Kealan Patrick Burke, "Bar dla potępionych"

Witajcie w barze “U Eddiego”, gdzie dzisiejszej nocy, po raz pierwszy od trzech lat nic nie pójdzie zgodnie z planem. Już dzisiaj bowiem do sprzedaży trafia Bar dla potępionych – pierwsza na polskim rynku powieść Kealana Patricka Burke’a. Książka zapowiada się bardzo ciekawie. Oto jak opisuje ją wydawca:

Dzisiejszej nocy możecie tu spotkać: Toma, nękanego przez demony przeszłości stróża prawa, za którym śmierć człapie krok w krok; barmankę Gracie, niedoszłą aktorkę, skazaną przez ojca na życie w czyśćcu zakazanej spelunki; Flo, miejscową uwodzicielkę, która podobno (choć kto wie na pewno?) zamordowała swojego męża; Cobba, nudystę od dawna oczekującego na przeprosiny kolonii, z której go wygnano; Wintry’ego, niemego olbrzyma, który opowiada o sobie jedynie za pomocą niezrozum     iałych wiadomości wypisywanych pod nagłówkami gazet; Kyle’a, dzieciaka ukrywającego pod stołem naładowany pistolet i Kadawra, który wygląda jak trup, lecz świetnie pachnie i spędza czas przeliczając drobne.

Jest też wielebny Hill, który pojawia się o jedenastej, z punktualnością automatu, by powiedzieć im kto ma dziś umrzeć i kto ma wsiąść do samochodu…

Kealan Patrick Burke

Amerykański pisarz (ur. 1976 r., w irlandzkim Dungarvan) specjalizujący się w literaturze grozy, a także redaktor internetowego Subterranean Magazine i kilku antologii. Polskim czytelnikom dał się poznać dzięki opowiadaniom publikowanym na łamach „Nowej Fantastyki” i „Fantastyki Wydania Specjalnego”, gdzie ukazał się między innymi uhonorowany Nagrodą im. Brama Stokera „Chłopiec z żółwiami”. W dorobku ma kilkadziesiąt opowiadań i trzy powieści.

Jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych autorów grozy.

Booklist

 

Tytuł: Bar dla potępionych
Tytuł oryginalny: The Currency of Souls
Autor:
Kealan Patrick Burke
Tłumaczenie:
Grzegorz Komerski
Wydawca:
Prószyński i S-ka
Miejsce wydania:
Warszawa
Data wydania:
3 listopada 2011 r.
Ilość stron:
320
Format:
125 x 195 mm
Oprawa:
miękka
ISBN:
978-83-7648-977-3
Cena:
29,90 zł

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.