Wieści

Finał Konkursu Książka Audio Roku 2010 na Targach Książki w Krakowie

Już od 3 listopada Kraków po raz 15 stanie się polską stolicą książki. Na Targach Książki, odbędzie się wręczenie nagród w trzeciej edycji konkursu na Książkę Audio Roku 2010 organizowanego przez Nexto.

Konkurs Książka Audio Roku organizowany jest od 2009 roku, a jego głównym celem jest promocja wciąż nowej na polskim rynku formy obcowania z literaturą, jaką jest książka do słuchania.

UWAGA: Zapraszamy do głosowania na najlepsze audiobooki na stronie www.ksiazkaaudioroku.pl. Każdy głosujący ma szansę wygrać czytnik e-booków Onyx Boox X60 o wartości 1 tysiąca złotych! Aby wziąć udział w konkursie wystarczy oddać głos na swoją ulubioną książkę. Więcej szczegółów na stronie www.ksiazkaaudioroku.pl.

A co jeszcze Na Targach Książki?

● Gośćmi Targów będą m.in.: Prof. Władysław Bartoszewski, Marek Kamiński, Wojciech Kuczok, Maria Nurowska.

● Bogaty program towarzyszący, m.in.: Lista Goncourtów: polski wybór 2011. Ogłoszenie laureata nagrody i spotkanie z Michelem Houellebecqiem, laureatem polskiego wyróżnienia 2010; Program ARROW Plus i praca nad polską platformą informacji o książce (Books in Print).

● Premierowy Salon Małe Ojczyzny – Śląsk, wszystko o literaturze, kulturze, gwarze i sztuce Śląska.

● eBook-Cafe – kawiarnia z elektronicznymi książkami oraz najnowszymi czytnikami organizowana podczas Salonu Nowych Mediów.

● Po raz pierwszy w Krakowie rozstrzygnięcia konkursów: Książka Audio Roku 2010, Papierowy Ekran, Historia zebrana, Najlepsza książka na jesień oraz Literacki Blog Roku.

● Wielki czytelniczy flash mob “Miłosz w samo południe”.

● Wspólne bicie rekordu Guinnessa.

Targi Książki w Krakowie to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, które gromadzi w jednym miejscu i czasie setki wydawców oraz tysiące miłośników literatury, w tym przedstawicieli mediów, wybitnych uczonych, najpoczytniejszych pisarzy, jak i reprezentantów branży poligraficzno-księgarskiej.

W ciągu 14 lat Targi Książki w Krakowie odwiedziło ćwierć miliona osób!

Targi Książki w Krakowie to impreza wielopłaszczyznowa, na którą składają się: prezentacje oferty wydawniczej polskich i zagranicznych wydawnictw, wystawy, panele dyskusyjne, konkursy, prelekcje i pokazy w salach seminaryjnych, spotkania z autorami, pokazy teatralne i filmowe, koncerty oraz promocje książek. Wydarzenia Targów odbywają się na terenie całego miasta.

Honorowy Patronat nad 15. Targami Książki w Krakowie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a wydarzenie zostało wpisane w kalendarz Krajowego Programu Polskiej Prezydencji 2011 w UE.

Najświeższe informacje na stronie http://www.ksiazka.krakow.pl oraz na Profilu Targów Książki w Krakowie na Facebooku.

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.