Wieści

XX Targi Książki Historycznej

Arkady Kubickiego

Arkady Kubickiego

Przypominamy o zbliżających się Targach Książki Historycznej.  W tym roku odbędą się już po raz XX w dniach 24-27 listopada. Po raz trzeci w nowej siedzibie – Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

W tym roku po raz pierwszy na Targach odbędzie się Salon Bibliotek, na którym swoją ofertę będą prezentować największe biblioteki z całej Polski. Po raz drugi też swój dorobek wydawniczy zaprezentują wydawnictwa muzealne. I jak co roku, na Targach Książki Historycznej będzie można zapoznać się z największą ofertą książek historycznych ponad 100 wydawców.

Jak zwykle Targom będą towarzyszyć liczne panele dyskusyjne, pokazy filmów dokumentalnych  i spotkania z autorami. Przygotujemy także gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a także spacery historyczne po Warszawie dla dorosłych i dzieci. W tym roku na Targi przyjedzie zespół Percival (http://www.percival.pl/), prezentujący muzykę Słowian i Wikingów. Swoją ofertę zaprezentują też wydawcy gier strategicznych i planszowych o tematyce historycznej, i nie tylko.
W weekend targowy, tradycyjnie, będzie kursował specjalny tramwaj historyczny, w którym przewodnicy będą opowiadać o historii Warszawy.

Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Miło nam też poinformować, że w tym roku honorowy patronat nad TKH przejął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zapraszamy serdecznie!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.