Wieści

Romans, horror i szczypta humoru.

Kelly Creagh, "Nevermore - Kruk"

Romans, horror i szczypta humoru. “Nevermore” to opowieść o Varenie i Isobel, milkliwym, często sardonicznym gocie i ślicznej, cieszącej się popularnością, cheerleaderce. Zrządzeniem losu tych dwoje zostaje zmuszonych do wspólnej pracy nad projektem z literatury. Dziewczyna szybko ulega fascynacji niepokojącym światem Varena – opisanym na kartach dziennika i wyśnionym światem, w którym ożywają najkoszmarniejsze opowieści Edgara Allana Poego.

Sny i słowa mają moc większą, niż można sobie wyobrazić – ale o tym Isobel dopiero się przekona.

Gdy opadają maski, gdy nie ma już „gota” i „cheerleaderki”, a zostają tylko coraz bliżsi sobie Isobel i Varen, okazuje się, że obydwoje mają przeciwko sobie nie tylko nieprzychylnych ludzi. To umysł rodzi najstraszliwsze koszmary i zaludnia wewnętrzne otchłanie. Isobel będzie miała tylko jedną szansę, by ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia.

Z recenzji:

Nevermore to książka, która angażuje, o której można rozmyślać i którą można się delektować.

– New York Journal of Books

Jeden z najlepszych debiutów w 2010 roku, na pewno w dziedzinie literatury YA. W Nevermore znajdziesz to wszystko, co powinna mieć naprawdę dobra powieść. Zabawną i sympatyczną bohaterkę, seksownego i tajemniczego faceta, zakręconą fabułę, szczyptę klasyki i cholernie dobry romans!

– NaughtyBookKitties.com

Poruszający i przyciągający, bogaty w odcienie i niejednoznaczny związek Isobel i Varena to czysta chemia. Creagh zdecydowanie wie, o czym pisze. Nevermore to książka pełna czaru i trudna do zapomnienia.

– FiendishlyBookish.com

Wersety z twórczości Poego, schematy fabularne jego dzieł wnikają głęboko i niezauważenie w strukturę książki, a upiorny Pinfeathers jest dokładnie tak makabryczny, jak powinien być…

– Kirkus

Tę gotycka wersja Romea i Julii może być bezcenna dla nauczycieli literatury. Zawoalowane aluzje do dzieł Szekspira, Poego i Frosta, odziane w szaty modnego dziś gatunku, skłaniają do dyskusji na temat miłości, lojalności i prawa do zachowania własnego ja.

– VOYA

 

Kelly Creagh
Nevermore – Kruk
Tyt. oryginału: Nevermore
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
ISBN: 978-83-7686-065-7

Ilość stron: ok. 520

Premiera: 9 listopada 2011

Cena: 39,90

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

  • Poe, got, czirlidera i to wszystko w jednej książce? No, brzmi to zupełnie jak mieszanka wybuchowa. Ale z pewnością intrygująca mieszanka. Zdecydowanie chcę przeczytać tę książkę 🙂

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.