Wieści

“Wracam na Ochotę”

Małgorzata Baranowska, “Wracam na Ochotę”

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Baranowską

Małgorzata Baranowska przez ponad pięć lat współpracowała z „Ochotnikiem”. Jest uznaną poetką i pisarką, dwukrotnie nominowaną do nagrody literackiej Nike, autorką dwóch ważnych książek o Warszawie: „Pamiętnik mistyczny” i „Warszawa. Miesiące, lata, wieki”. W najnowszej książce pt.: “Wracam na Ochotę” przywołuje klimat dawnej Starej Ochoty.

Ośrodek Kultury Ochoty zaprasza na promocję książki Małgorzaty Baranowskiej pt. „Wracam na Ochotę”. Jest to wybór felietonów, pisanych przez autorkę dla wydawanego przez OKO miesięcznika “Ochotnika”, między majem 2005 a grudniem 2010. Małgorzata Baranowska przez ponad pięć lat współpracowała z „Ochotnikiem”. Jest uznaną poetką i pisarką, dwukrotnie nominowaną do nagrody literackiej Nike, autorką dwóch ważnych książek o Warszawie: „Pamiętnik mistyczny” i „Warszawa. Miesiące, lata, wieki”. W najnowszej książce pt.: “Wracam na Ochotę” przywołuje klimat dawnej Starej Ochoty. O twórczości Małgorzaty Baranowskiej podczas spotkania 23 października opowie Ewa Paczoska, fragmenty książki przeczyta Maja Komorowska, spotkanie poprowadzi Joanna Rolińska.

Zapraszamy do sali koncertowej OKO na promocję tego wyjątkowego tytułu.

“Wracam na Ochotę” promocja książki, 23.10. (niedziela), godz. 17.00, sala koncertowa OKO, ul. Grójecka 75.

OŚRODEK KULTURY OCHOTY jest samorządową instytucją kultury, składającą się z kilku jednostek: Dom Kultury „Rakowiec”, Centrum Artystyczne „Radomska 13″, Klub Osiedlowy SURMA, Pracownia Ceramiczna „AngobA”, „Magazyn Sztuk”, Dzielnicowy Klub Seniora „Ochota” i Klub Seniora „Baśniowa”.

W ofercie każdej z placówek znajdziemy niebanalne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych: taneczne, ruchowe, plastyczne, językowe, muzyczne, teatralno-literackie, ceramiczne. OKO jest organizatorem licznych przedsięwzięć o zasięgu dzielnicowym, ogólnowarszawskim i ogólnopolskim.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.