Wieści

Książka, która zainspirowała Pedro Almodóvara, niebawem w księgarniach

Thierry Jonquet, "Tarantula"

Szóstego września na księgarskie półki trafiła “Tarantula” Thierry’ego Jonqueta – powieść, na podstawie której Pedro Almodóvar napisał scenariusz swojego najnowszego filmu. Książka pierwotnie ukazała się w języku polskim w 2008 roku, ale teraz otrzyma nową okładkę, wzorowaną na plakacie filmu “Skóra, w której żyję”.

Kim jest piękna Ewa, z którą wzięty chirurg plastyczny, Richard Lafargue, pokazuje się na przyjęciach? Dlaczego Ewa czasem tak subtelnie się uśmiecha, a on wtedy z trudem ukrywa wściekłość i ból? Czemu są razem, skoro jest między nimi tyle wrogości? Jaka tajemnica mogła połączyć ze sobą tych dwoje? Dlaczego piękny tekst piosenki “The Man I Love” stał się dla nich sposobem na wyrażanie nienawiści w najczystszej postaci?

To książka, w której rozpacz przenika się z perwersją. Historia kata i jego ofiary, tylko dla dorosłych. Od 16 września w polskich kinach można zobaczyć jej ekranizację zatytułowaną “Skóra, w której żyję”, wyreżyserowaną przez Pedro Almodóvara. W rolach głównych występują Antonio Banderas, Marisa Paredes i Elena Anaya.

Polecamy.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.