Wieści

Na sklepowe półki trafiają właśnie “Statki Ziemi”

Orson Scott Card, "Statki Ziemi"

Orson Scott Card, "Statki Ziemi"

Na sklepowe półki trafia właśnie nowa, niepublikowana dotąd w Polsce powieść Orsona Scotta Carda Statki Ziemi. Wydawnictwo Prószyński i S-ka wznowiło w tym roku dwie pierwsze części cyklu “Powrót do domu”. Statki Ziemi to trzecia część tego cyklu. Nie jest to jednak wznowienie, gdyż ukazuje się pierwszy raz na polskim rynku. Także czwarty tom oraz piąty.

Miasto Basilica upadło. Wetchik, Nafai i reszta ich rodziny muszą stawić teraz czoło pustynnym pustkowiom i przemierzyć rozległy kontynent w drodze do ukrytego kosmodromu Harmonii, pogrążonego w ciszy, opuszczonego, czekającego na komendę, by ponownie przygotować ogromne statki międzygwiezdne do lotu w przestworza.

Jednak z tych szesnaściorga ludzi tylko garstka świadomie wybrała wygnanie. Inni – nikczemne córki Rasy, ich mężowie i najstarszy syn Wetchika, Elemak – zostali zmuszeni do tego wbrew woli. Ich gniew i głęboko chowane urazy utrudnią i tak już niełatwą wyprawę.

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. „Statki Ziemi” to trzecia część innego znanego cyklu autora, sagi „Powrót do domu”.

Tytuł: Statki Ziemi
Tytuł oryginału: The Ships of Earth
Cykl: Powrót do domu
Tom: 3
Autor: Orson Scott Card
Tłumaczenie: Kamil Lesiew
Wydawca: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 06.10.2011r.
Ilość stron: 352
Format: 142 x 202 mm
ISBN: 978-83-7648-944-5
Cena: 35,00 zł

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.