Wieści

Kamila Turska, “Bestia”

 

Kamila Turska, “Bestia”

Kamila Turska, Bestia,  [Fabryka Słów], Lublin 2011

 

Kamila Turska to urodzona w 1977 roku łodzianka. Pracuje jako lekarz internista, jest szczęśliwą żoną i mamą. Swoją przygodę z fantastyką rozpoczęła od publikacji opowiadań na łamach “Nowej Fantastyki” oraz “Science Fiction Fantasy i Horror”.

Mia przylatuje na planetę Sargo w poszukiwaniu męża… wróć, w poszukiwaniu swojego zaginionego męża. John zaginął przed trzema miesiącami, nie odbiera telefonu, w firmie, w której pracuje nikt nie chce udzielić informacji, a mieszkanie stoi puste. W tych okolicznościach kochająca żona nie ma innego wyjścia niż opuścić Ziemię i udać się na poszukiwania. Kochająca żona to jedno, ale Mia jest bardziej zdesperowana, bo John nie podpisał dokumentów rozwodowych, a jego zaginięcie komplikuje ich prawne rozstanie.

Mia zatrzymuje się u rodziny i rozpoczyna poszukiwania. W ich trakcie, w zasadzie w samoobronie, rani Gerina, miszkańca planety Sargo. Dręczona przez wyrzuty sumienia zabiera go do domu, żeby mógł dojść do siebie. Gerin okazuje się przemiłym człowiekiem, przewodnikiem po starożytnych ruinach Akarii. Mimo niefortunnego początku znajomości, Mia i Gerin zaczynają się do siebie zbliżać.

W międzyczasie okazuje się, że w Tanos, mieście turystycznym grasuje potwór, opisywany przez niektórych jako “duży, czarny kot”. Ten opis przywodzi na myśl legendarne stworzenia – saaby – które jednak nie były widziane na Sargo od ponad dwóch tysięcy lat. Co dzieje się z zaginionym Johnem, czy padł ofiarą potwora? Jak rozwinie się znajomość Mii i Gerina? Gwarantuję, że będziecie zaskoczeni.

Książka trzyma w napięciu od poczatku do końca, czyta się rewelacyjnie. Chociaż podzielona na dwa wątki, tworzy spójną całość. Jest tak plastyczna, że dostawałam gęsiej skórki na całym ciele na widok własnego (czarnego) kota. Spodobało mi się wyjątkowo połączenie wątków współczesnych ze starożytnymi, obydwa idealnie się uzupełniają. Jakieś wady? Zdecydowanie za krótka. Główna zaleta? Zakończenie daje nadzieję na kontynuację. Polecam w szczególności fanom połączenia fantastyki i science – fiction.

 

Książkę można kupić w księgarni internetowej Selkar w świetnej cenie!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.