Wieści

Październik w wydawnictwie TELBIT

PAŹDZIERNIKOWE NOWOŚCI

Wakacje dobiegły końca. Rynek wydawniczy nabiera rozpędu. Na październik w Telbicie zaplanowane są cztery interesujące, i, co ciekawe, różnorodne premiery książkowe.

Na początku miesiąca do księgarń trafi kolejny thriller Zorana Drvenkara, chorwackiego autora, którego wcześniejsza książka, “Sorry” zapewniła mu popularność także w Polsce. “TY”, jego najnowsza powieść, to historia o ojcach, synach i córkach, o przyjaźni oraz o mrocznej tęsknocie za… chaosem i okrucieństwem. Książka powinna szczególnie zainteresować fanów rasowych thrillerów, w których niespodziewane zwroty akcji i sceny przyprawiające o dreszcze są normą. Drvenkar jest niezwykle oryginalnym autorem. Z miesiąca na miesiąc zdobywa kolejnych czytelników.

Na 10. października Telbit zaplanował wyjątkowy poradnik edukacyjny, łączący systematyczny kurs ortografii z fabularną opowieścią dla dzieci – “Bajki ortograficzne” Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk, autorki, która od kilkunastu lat z powodzeniem łączy działalność pedagogiczną i publicystyczną. Książka adresowana jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej, ich rodziców i nauczycieli. Zawiera ujednolicony zestaw zagadnień omawianych na lekcjach języka polskiego. Mogą z niej korzystać uczniowie, którzy chcą przygotować się do dyktand, klasówek lub po prostu samodzielnie uczyć się ortografii.

12. października to data premiery książki przygodowo-historycznej dla młodzieży. “Opus. Zakazana księga” autorstwa Andreasa Goesslinga jest pierwszą częścią dwutomowej powieści fantasy. Poznamy w niej piętnastoletniego Amosa, któremu powierzona została Księga duchów. Chłopak nie spodziewa się, że jego życie już nigdy nie będzie takie samo, ponieważ w każdym, kto przeczyta tę księgę, budzą się magiczne zdolności. “Opus” podsumowano jednym zdaniem: mistrzowsko poprowadzona epopeja z aktualnym przesłaniem, w której czasy późnego średniowiecza odżywają na nowo.

Ostatnia premiera października jest… wyjątkowo mocna. Tym razem za pióro chwyciła Sharon, żona Ozzy’ego Osbourne’a, którego głośna i kontrowersyjna, bestsellerowa autobiografia, “Ja, OZZY”, ukazała się nakładem Wydawnictwa TELBIT w listopadzie ubiegłego roku.
“Zemsta” Sharon Osbourne jest współczesną powieścią o złudnej magii show-biznesu. Główne bohaterki, Amber i Chelsea Stone to siostry, które na pozór niewiele różni – obie marzą o wielkiej, światowej sławie. W dzieciństwie były sobie bliskie, lecz sukces jednej z nich sprawił, że między wkraczającymi w dorosłość młodymi kobietami powstała przepaść. “Zemsta” to powieść, ale tajemnicą poliszynela są wątki autobiograficzne ukryte w jej treści. Ta książka znajdzie się w księgarniach 24. października.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.