Wieści

Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2010 rozdane!

Written by Ioannes Oculus

W minioną sobotę na poznańskim konwencie Polcon odbyła się gala na której ogłoszono laureatów Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla za rok 2010.

W tym roku nagroda za opowiadanie trafiła do Anny Kańtoch za Duchy w maszynach. Autorka została wyróżniona nagrodą już po raz trzeci. Wyróżnione opowiadanie można znaleźć w antologii Jeszcze nie zginęła.

Jacek Dukaj został laureatem nagrody za powieść Król bólu i pasikonik. W dorobku autora jest to już szósta (!) nagroda im. Zajdla.

Ogólnopolska nagroda miłośników literatury fantastycznej przyznana została po raz pierwszy w roku 1985 i nosiła wtedy nazwę. Po śmierci Janusza Zajdla, który nie zdążył odebrać wyróżnienia za rok 1984 (za powieść “Paradyzja”), zdecydowano o zmianie jej nazwy. Aby uhonorować zmarłego pisarza, nagrodę “Sfinksa” zmieniono na “nagrodę imienia Janusza Zajdla”. Wśród laureatów nagrody są m.in. Andrzej Sapkowski, Andrzej Ziemiański, Anna Brzezińska i Jarosław Grzędowicz.

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.