Wieści

Premiera powieści “Lodowa Pani”

Sally Prue, “Lodowa Pani”

13 lipca nakładem Wydawnictwa TELBIT na polskim rynku ukazała się powieść brytyjskiej pisarki Sally Prue – „Lodowa pani”. Autorka książki czarujący świat fantasy ujęła w mądrą i wzruszającą opowieść.  

 Porwała mnie elfów władczyni, bym już nie mieszkał z przyjaciółmi swymi…

Nikt już nie wierzy w elfy. I nikt nie przychodzi na błonia – z wyjątkiem Franza. Odkąd przyjechał z Berlina do Anglii, przebywanie na łonie natury sprawia mu jedyną radość
i pozwala zapomnieć o dojmującej samotności.

Ale wcale nie jest sam. Coś nieustannie go tropi. Jest bardzo zimne, dzikie, wygłodniałe.
I najwyraźniej czegoś od niego chce…     

Choć piękna jest elfów kraina, okrutną opowieść skrywa.

Edrin znalazła się w potrzasku. Własny ród knuje przeciw niej z nienawiścią w oczach.
W dodatku na błoniach pojawił się intruz, który godzinami obserwuje jej terytorium. Jest wielki, powolny i ociężały. A jego obecność tylko potęguje jej głód.

Czemu wciąż tutaj wraca? Czy stanowi dla niej zagrożenie, czy może… jedyny ratunek przed Plemieniem?

Sally Prue jest Brytyjką, wychowała się i mieszka w Hertfordshire. Jej literacki talent wyróżniono nagrodami Branford Boase Award 2002 i Smarties Prize Silver Award 2002. Zaczęła pisać jeszcze jako nastolatka, gdy odkryła, że wymyślanie przygód bohaterów jest prawie tak samo fascynujące jak przeżywanie własnych… I właśnie za te fantastyczne opowieści pokochali ją młodzi czytelnicy!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.