Wieści

Dziewczyna Płaszczka…

Written by Ioannes Oculus
Robert Rankin, “Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje”

Już dziś do księgarń trafi jedna z najciekawszych powieści tego roku! Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje autorstwa Roberta Rankina to niezwykła mieszanka brytyjskiego humoru z efektowną estetyką steampunku.

Czym jest steampunk? To specyficzny odłam fantastyki naukowej, blisko spokrewniony z historią alternatywną i cyberpunkiem. Tłem jest zwykle XIX-wieczna Wielka Brytania, czyli epoka wiktoriańska, wiek pary i sterowców. Właśnie od owej pary steampunk wziął swoją nazwę. To pochwała unikatowości (kunsztowne machiny, zamiast seryjnych produktów) i niepohamowanej wyobraźni wynalazców.

Flagi potężnego Imperium Brytyjskiego już wkrótce powiewać będą na każdej planecie Układu Słonecznego!

 Gdy Marsjanie postanowili najechać Ziemię, nie spodziewali się porażki. Tym bardziej nie podejrzewali, że ludzkość będzie potrafiła odwdzięczyć się pięknym za nadobne. Teraz to my jesteśmy postrachem wszechświata! W tych niezwykłych czasach ludzie pragną nietypowej rozrywki. Profesor Coffin wyrusza więc na poszukiwanie najwspanialszej z nienaturalnych atrakcji – Dziewczyny Płaszczki. By odnaleźć legendarną Żywą Boginię nie cofnie się przed niczym. Gotów jest nawet rozpętać kolejną Wojnę światów.

Tytuł: Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje
Tytuł oryginału: Japanese Devil Fish Girl and Other Unnatural Attractions
Autor: Robert Rankin
Seria „Nowej Fantastyki”
Tłumaczenie: Ewa Siarkiewicz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 12 lipca 2011 r.
Liczba stron: 392
ISNB: 978-83-7648-827-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 125 x195 mm
Cena: 34,00 zł

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.