Zapowiedzi

“Mrok to dopiero początek kłopotów…”

Written by Ioannes Oculus
Mariusz Klimek, fot: Marcin Rychły Karrde.pl

Mariusz Klimek, fot: Marcin Rychły Karrde.pl

Już niedługo ukaże się druga książka świetnego autora, Mariusza Klimka. Recenzję jego pierwszej książki, Ścieńcie, można znaleźć na Kocham Książki. Książka tak nam się spodobała, że postaraliśmy się o patronat nad drugą częścią! Na zachętę publikujemy to, co znajdziecie na tylnej okładce nowej książki.

Mariusz Klimek 28 letni zaklinacz słów. Silny swoimi pasjami, zatruty światem, a mimo to wierzący w jego smaki, zapachy, barwy. Jak dziecko szukający w nim radości, prostoty i oparcia w rzeczach i sprawach, które wykraczają poza zwykłą codzienność, celebrujący w sobie proste czynności dnia powszedniego. Głęboko wierzący w to , że “Niektóre światła nigdy nie gasną…”

Przekraczając wszelkie granice snu – młody, obiecujący pisarz prezentuje swoją kolejną książkę.

„Zatrzymał się rozglądając w koło. Nikogo nie zobaczył.
– Za dużo o tym wszystkim myślę i mam już urojenia – powiedział do siebie, kierując się w stronę domu.
Idąc odruchowo zerknął przez lewe ramię i właśnie wtedy go zobaczył.
– Cień! Nie, to nie możliwe!! – zatrzymał się, skupiając wzrok na postaci, która pojawiła się nieopodal latarni. To był Cień. Nie mógł się mylić. Tym bardziej, że trochę czasu spędził w ich towarzystwie. Odruchowo wsadził rękę do kieszeni, w której trzymał kamień. Nie uciekał. Zdawał sobie sprawę z tego, że gdyby chciał go zaatakować, już dawno by to zrobił.
Dreszcz przeszedł mu po karku (…) Byli sami. Tak mu się przynajmniej wydawało (…)”

Mariusz Klimek, "Odcień"

Mariusz Klimek, "Odcień"

Jurek – nastoletni chłopiec obdarzony niezwykłym światłem, po raz kolejny zabiera nas w świat snu i wyśnionych przygód. Wraz ze swymi oddanymi przyjaciółmi odwiedza krainy, dla których jest bohaterem, a przede wszystkim, które potrzebują jego pomocy. W trójkę przemierzają kolejne światy, poznając ich mieszkańców. Tym razem walcząc o nieunikniony czas i wypowiedziane słowo. Podczas swej wędrówki Jurek odkrywa przeznaczenie. Zdając sobie sprawę z tego, że jedynym ratunkiem dla wszystkich jest uwolnienie światła, które jest w nim, a co za tym idzie, jego śmierć…

„Otrzymał świat bez którego umiera…”

Ilustrację na okładce książki wykonał Bartosz Stefanowicz.

Książka będzie do kupienia w księgarni Radwan.pl.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.