Wieści

Dzień dwóch premier

Alison Goodman, "Eona"

Alison Goodman, "Eona"

Na światło dzienne wychodzą dzisiaj dwie książki z Wydawnictwa Telbit, a mianowicie Eona Alison Goodman i Katastrofa Krystyny Kuhn.

 

Pierwsza pozycja to długo wyczekiwana kontynuacja najlepszej powieści fantasy 2008 roku. Po lekturze pierwszego tomu muszę przyznać, że umieram z ciekawości co będzie zawierał drugi. Jak podaje wydawca:

“Eona” to wspaniała powieść dla młodzieży i dorosłych. Tytuł ten aż kipi od niesamowitych przygód i zwrotów akcji. Stanowi też znakomite dopełnienie pierwszego tomu i zarazem prawdziwy popis kunsztu pisarskiego autorki, która eksponując w fabule to, co dotąd było tajemnicą, jednocześnie przesuwa w sferę zagadek sprawy pozornie dla czytelnika oczywiste… Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników fantasy na najwyższym poziomie!

Katastrofa natomiast kontynuacja serii „Dolina”. Po raz kolejny przeniesiemy się do elitarnej uczelni Grace College. Kolejny tom zapowiada kolejne zagadki i ich rozwiązania. Jaki będzie w porównaniu do pierwszego? Znów pozostaje czekać. Dla osłody więc, znów garść informacji z wydawnictwa:

Jedynym celem Katie jest wejście na szczyt góry Ghost, legendarnego trzytysięcznika, wznoszącego się nad doliną Grace. Wokół masywu nieustannie krążą mity, odkąd w latach siedemdziesiątych zaginęła tam bez śladu grupa studentów. Katie, Julia, David oraz kilku innych członków ekipy wyruszają w drogę, jednak sprawy wymykają się spod kontroli niemal od samego początku. Jakie zamiary ma zagadkowy Paul Forster, który w ostatniej chwili dołącza do grupy? Co naprawdę oznacza poruszające odkrycie w górskiej chacie? Wyjątkowo kapryśna pogoda naraża uczestników wyprawy na śmiertelne niebezpieczeństwo. Wkrótce okaże się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem.

Krystyna Kuhn, "Katastrofa"

Krystyna Kuhn, "Katastrofa"

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.