Wieści

Druga część “Wojny Wikingów”

Bernard Cornwell, "Zwiastun burzy"

Bernard Cornwell, "Zwiastun burzy"

Już za tydzień, czyli 20 kwietnia nastąpi najazd Zwiastuna Burzy, drugiego tomu cyklu “Wojna Wikingów” Bernarda Cornwella (pierwszy to Ostatnie Królestwo).

Rzecz dzieje się w Anglii, w dziewiątym wieku. Wessex, ostatnie wolne państwo Anglosasów pod rządami pobożnego króla Alfreda, walczy o przetrwanie, odpierając kolejne najazdy duńskich wikingów. Uhtred z Bebbanburga, młody dziedzic ziem zajętej przez Wikingów Northumbrii, staje w obliczu dylematu. Nie wie, po której stronie powinien walczyć. Z Duńczykami wiążą go przyjaźnie i pogańska religia. Z kolei królowi Alfredowi przysiągł wierność… Od woli Uhtreda oraz jego poczucia lojalności będzie zależało, kto zwycięży w tej cały czas od nowa wybuchającej wojnie.

Losy Alfreda i Uhtreda ciągle się splatają, choć obaj nie są z tego powodu zadowoleni. Ale w ciężkich czasów sprzymierzeńców się nie wybiera Tylko współdziałanie tych dwóch ludzi może zapewnić Anglii przetrwanie. Pojedynki, wizje pogańskich wieszczów, bitwy i zdrady – oto świat bohaterów Zwiastuna burzy.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.